Skutečná příhoda Lucie Bílé inspirovala Josefa Kubáníka k napsání "skoro detektivky"
Zdroj: herminapress

Skutečná příhoda Lucie Bílé inspirovala Josefa Kubáníka k napsání "skoro detektivky"

Vytvořeno dne 11.09.2020

Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu.

Impulsem k napsání románu o herecké hvězdě, jejíž život obrátí naruby chatování s neznámou osobou, byla pro Josefa Kubáníka skutečná příhoda, která se stala zpěvačce Lucii Bílé. „Byl jsem překvapený, že tak fascinující námět ještě nikdo nezpracoval,” říká Josef Kubáník. „Moje kniha je fiktivním vyprávěním ze života populárního herce, ale může být o komkoliv, kdo si s někým anonymně píše. O člověku, který vůbec netuší, komu se svěřuje a s kým sdílí svůj život. A takových lidí jsou právě teď tisíce,” dodává Josef Kubáník, jehož předchozí titul, Poslední deník Květy Fialové, se stal loni šestou nejprodávanější knihou roku.

Kmotrem nové knihy byl herec a zpěvák Vojtěch Dyk.

„Knihu jsem nečetl a je to poprvé, co něco křtím a nečetl jsem to. Vlastně jsem rok nepřečetl žádnou knihu, protože jsem studoval jeden italský scénář. Mám knihy rád. Pořád mi vyplývá, že Gutenberg byl důležitější než Steve Jobs,“ uvedl Dyk.

Křest v Písecké bráně si nenechal ujít Ondřej Brzobohatý, Jan Maxián, módní návrhářka Marie Zelená, Eva HruškováJanem Přeučilem a další hosté.