Jiří Lábus: Jsem čtyřicet let Jů a to mi nikdo už neodpáře
Zdroj: herminapress

Jiří Lábus: Jsem čtyřicet let Jů a to mi nikdo už neodpáře

Vytvořeno dne 07.09.2020

 

Jak přiznal, dobu coronavirovou prožíval relativně dobře. I když se nehrálo a byl většinou zavřený doma na poflakování neměl čas. Prostě herec Jiří Lábus se nerad nudí a nečekané a nedobré věci ho jen tak nezaskočí.

„Bylo to sice nemilé, ale čas jsem využil a připravoval si nějaké texty na audionahrávky, což se realizovalo potom v době, kdy to nejhorší pominulo. A ani večer nebylo žádné strádání, protože jsem se sebral a chodil na procházky po parcích a meditoval. Bohužel, nic světoborného jsem nevymyslel, ale alespoň jsem si užil procházku,“ prozradil herec, jeden z účastníků včerejší tiskové konference České televize, která v kulisách Studia kamarád představila plány na novou sezonu dětské stanice ČT:D, neboli oblíbeného Déčka.

Studia kamarád slaví 40, Večerníček 55 a populární Jů a Hele také už nejsou žádní mladíci.

Součástí akce byla i připomenutí nadcházejících čtyřicátých narozenin zmíněného Studia kamarád, ale také pětapadesáti let Večerníčku a především čtyřicátých narozenin populárních postaviček Jů a Hele, které namluvili Jiří Lábus a Ota Jirák.

„Na tu dobu před čtyřicítkou let si dobře pamatuji. Zrovna jsem dělal postsynchrony k pohádce Princové jsou na draka, kde mimochodem jsem poprvé a naposledy v životě hrál prince, když za mnou přišla paní z dětského vysílání, že se chystá nové dětské pásmo. To budou provázet dva plyšáci a jestli bych nechtěl namluvit jednoho z nich. Hned jsem řekl, že jo, ale vůbec jsem netušil, že to budu dělat další čtyři desítky let. Jsem prostě Jů, a to mi už nikdo neodpáře. Ale jsem tomu rád,“ svěřil se s úsměvem Lábus.

Se svou trochou do mlýna přišel i jeho parťák Hele, Ota Jirák. „Tyhle figurky byly šikovně vymyšlené, byli a jsou to nápadití panáci, kteří mají k dětem blízko. A musím přiznat, že mě Hele poznamenalo. Když jsem po natáčení prvních dílů přišel domů, automaticky jsem mluvil jako on. A i teď se někdy přistihnu, že mi pusa trochu ujede.“

Od plyšáků zpět k programovým plánům Déčka, v nichž nechybí řada premiérových pořadů. Zajímavý bude nesporně ekologicky zaměřený seriál Rejpavá žížala, které, jak jinak, propůjčil hlas opět Jiří Lábus, chystají se nové díly Pata a Mata, nový bude i večerníček Honza a Beránek podle Josefa Lady namluvený Josefem Dvořákem, Hudební perličky představí Pavel Šporcl, vrací se Agent v kapse či Pětka z garáže atd. atd. a samozřejmě nebudou chybět na obrazovkách ani vzdělávací pořady či zahraniční seriály.