Rebelové v karlínském divadle hlásí hotovo! Teď je čeká premiéra
Zdroj: herminapress

Rebelové v karlínském divadle hlásí hotovo! Teď je čeká premiéra

Vytvořeno dne 05.09.2020

 

Kdo si myslel, že se přes prázdniny v Hudebním divadle Karlín nic nedělo, je na omylu. Podle předlohy filmu Filipa Renče a Zdeňka Zelenky Rebelové, natočeného před 20 lety, zkoušel režisér Filip Renč na prknech HDK stejnojmenný muzikál.

O roli Alžběty, kterou ve filmu zahrála Soňa Norisová, se s Jitkou Schneiderovou podělila i herečka a zpěvačka Dominika Býmová.

„Posledních 14 dní byly zkoušky těžší, protože máme nařízená hygienická opatření. Mimo jeviště rouška, neshlukujeme se, je to omezující. Je hloupé, když jsem nalíčená a pak celý obličej obtisknu na roušku. Ale opravdu chceme hrát, proto nereptáme!  Zkoušení je úžasné, nevadilo mi, že nemám prázdniny. Dokonce jsem chodila do divadla ve svém volnu. Ten muzikál je tak živý, že mi po té energii bylo smutno,“ uvedla herečka. „S Jitkou si často telefonujeme a vyměňujme si postřehy ze zkoušky. Třeba hudrujeme, když nám tam něco škrtnou, to se nelíbí žádné herečce,“ smála se Dominika.

Stejně jako Dominika Býmová je spokojený i režisér Filip Renč

Stejně jako Dominika Býmová je spokojený i režisér Filip Renč, který stejnojmenný film Rebelové natočil před dvaceti lety a spolu se Zdeňkem Zelenkou ho nyní přenesl i na divadelní prkna karlínského divadla. „Zkoušet jsme začali 7. července a poslední, zkouškovým dnem byl pátek 4. září. Herci byli stateční a chodili na zkoušky, proto jsme je zvládli přesně tak, jak jsme si to naplánovali,“ pochvaloval si režisér Renč.

Video soubor

Premiéra muzikálu Rebelové je v Hudebním divadle Karlín plánovaná na 3.a 4. prosince. V roli Terezy se představí Nikola Ďuricová nebo Sarah Salloum, Šimona hraje Petr Ryšavý nebo Roman Tomeš, Bugynu Katherine Selešiová nebo Nelly Řehořová. Roli otce Terezy hraje Jan Révai nebo Denny Ratajský, jeho přítelkyni Alžbětu Jitka Schneiderová nebo Dominika Býmová. V dalších rolích uvidíte Richarda Pekárka, Lukáše Adama, Vladislava Beneše, Petra Štěpánka, Jana Vlasáka, Pavlu Břínkovou, Světlanu Nálepkovou, Sáru Hoblovou, Viktorii Tandlerovou, Vlastimila Zavřela, Jana France, Josefa Feča, Filipa Hořejše, Petra Špinara a další.