Miroslav Donutil se od Varů neholil a nestříhal! Nová image nebo nová role?
Zdroj: herminapress

Miroslav Donutil se od Varů neholil a nestříhal! Nová image nebo nová role?

Vytvořeno dne 02.09.2021

Před pár dny měl na festivalu v Karlových Varech film Atlas ptáků světovou premiéru a dneska už ho mohou diváci vidět v kině. Film režiséra Olma Omerzu představili tvůrci v pražském kině Lucerna. Nechyběl ani hlavní představitel Miroslav Donutil, kterému byla role šitá na tělo.

„Postava Iva Róny je psaná s myšlenkou na herce Miroslava Donutila. Byl první, koho jsme si pro tuto roli představili,“ říká Olmo Omerzu. Miroslav Donutil doplňuje: „Je to pro mne pocta, který herec by si nevážil toho, že pro něj někdo přímo napíše roli. Je to náročná, leč krásná postava.“

Jeho manželku si zahrála Alena Mihulová. „Ve filmu se mísí několik lidských situací, možná i několik žánrů, ale jako nejdůležitější spojující prvek asi vidím to, že je to drama. Nikdy nevíte, co přijde dál, kdo za nějakou situací stojí, a hlavně, jak to celé může skončit. Má to pro mě napětí jako detektivka,“ popisuje Alena Mihulová, která stejně jako Pavla Beretová a Miroslav Donutil nechyběli na pražské premiéře.

Atlas ptáků - synopse: Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém, nastává konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa. Ve válce, která se ve filmu pokradmu rozpoutává, ale není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo z ní vyjde jako vítěz.