Radúz Mácha omdlel při natáčení 1. Mise! Herci si sáhli na dno svých sil
Zdroj: TV Prima

Radúz Mácha omdlel při natáčení 1. Mise! Herci si sáhli na dno svých sil

Vytvořeno dne 02.09.2021

 

Těžké uniformy, vysoké venkovní teploty a dlouhá, dvanáctihodinová směna, během které dostali pořádně do těla. Tak vypadaly první natáčecí dny nového vojenského seriálu 1. MISE. Není divu, že některé herce přivedly příliš tvrdé podmínky k mdlobám.

Tvrdý není jen scénář, ale i samotné natáčení. Vyprávět o tom mohou především dva mladí herci Radúz Mácha (34) a Sára Rychlíková (22), kteří si během natáčení prvních dílů sáhli na dno svých sil. „Bylo dusno, točili jsme v zadýchané místnosti s velkým počtem komparzistů. Bylo to náročné po psychické i fyzické stránce,“ vysvětluje Sára Rychlíková důvod, ze kterého musela požádat o pauzu v natáčení hned první den před kamerou. Ani druhý den ale nebyl o nic snazší. „To byl snad ještě náročnější den. Bylo opravdu hrozné vedro. Točili jsme dvanáct hodin. Jednomu z kolegů se tam dokonce udělalo špatně a obrazy nedotočil,“ vzpomíná na začátky v 1. MISI Rychlíková.

Tím kolegou byl herec Radúz Mácha. „Na počátku natáčení seriálu 1. MISE jsem zkoušel Bouři v rámci Shakespearovských slavností. Přes den jsem točil, v noci zkoušel, spal jsem pár hodin a rodinu jsem téměř neviděl. Upřímně si to ani nestačím užívat, jelikož toho mám od června opravdu hodně, dokonce se mi to i vymstilo a jednou jsem trochu omdlel vyčerpáním při natáčení,“ potvrdil Mácha. Ten den byl totiž na nohou od brzkého rána. Pár hodin spánku a fyzicky náročné natáčení na parném slunci vykonaly své. I když se snažil na sobě nedat nic znát, během natáčení scény z dnešního dílu, ve které skáče do studené vody pro tonoucího, bylo Radúzi Máchovi už opravdu zle. Náročnou scénu ale ještě statečně dotočil.