Jiří Suchý: „Závidím penzistům, kteří se ráno probudí a mohou dělat cokoliv.“
Zdroj: herminapress

Jiří Suchý: „Závidím penzistům, kteří se ráno probudí a mohou dělat cokoliv.“

Vytvořeno dne 11.01.2022

 

Není to tak dávno, co se Divadlo Semafor začalo zvolna blížit k důchodovému věku šedesáti pěti let. A tak principál divadla Jiří Suchý začal uvažovat, co s ním. Na odchod do důchodu to nevypadá, protože divadlo je pracovištěm mnoha mladých lidí, kteří chtějí hrát dál.

„Devadesát let jsem na tomto světě, a z toho dvě třetiny dělám to, co dělám a přitom závidím penzistům, kteří už nic nedělají a můžou si dělat, co chtějí. Já místo toho píšu hry, ty se pak s větším nebo menším úspěchem učím nazpaměť a pak je po večerech hraju jen proto, že smích publika lahodí mému levému uchu. Na to pravé slyším o trochu hůř. “ řekl Jiří Suchý přímo na jevišti Divadla Semafor, kde se setkal s novináři.

Divadlo nezahálí a připravilo si pro diváky nový muzikál Nižní Novogrod a v budoucnu se chystají nové verze starších komedií. Nadále v repertoáru zůstává Kytice, která se blíží k 900. repríze.

 

 

 

Default User Image
eva semerádová, 11.01.2022 17:43
Myslím, že i pan Suchý se klidně může ráno probudit a nedělat nic. Je to jho volba. Nemusí závidět.
Default User Image
Jitka, 12.01.2022 06:54
Viděla jsem ho v devadesáti na jevišti a byl lepší než mnozí mladí. Myslím, že ta slova o závisti jsou tak trochu nadsázka.
Default User Image
Josef Hrnčíř, 11.01.2022 17:58
A co Vám, pane Suchý, brání jít do starobního důchodu? Pokud máte potřebu stále pracovat, tak je to Vaše věc, a ostatním v tom případě nezáviďte.
Default User Image
Jitka, 12.01.2022 06:56
Zřejmě jste to tak úplně nepochopil. Jsem ráda, že pak Suchý je stále aktivní. Jeho tvorba nám zpříjemňuje život.
Default User Image
jarka hemalová, 11.01.2022 21:49
Vážím si pana Suchého je tolik pracovitý!Těch textů a ty písně co jsou už nyní pokladem a těch divadelních her!Ale jeho příjmení ho vystihuje Suchý.Měl by odpočívat byla jsem na představení a je vidět,že je vyhořelý také jeho řeč těla smutná skoro je vidět jak je naštvaný,že nejsou prodané všechny lístky a to již bylo dávno před lety když mi toto vadilo a skoro jsem neměla žádný prožitek nemohla jsem ani dát najevo zpětnou vazbu nebylo za co.Jediná Molavcová ta vše táhne sama skoro za něj dýchá,ale to divákovi nestačí ten vnímá každž detail a slovo ...ale moc děkuji co dokázal a za písně,které si pořád zpíváme a známe jeho texty je to talent,který nemá obdoby.Víc musí věnovat energi úsměvu,který mu chybí a empatii k lidem,které moc již nemusí a unavují ho..ti živí jeho a jeho divadlo....
Default User Image
Jaroslav, 12.01.2022 02:20
Co dodat? Poslední etapu ekonomicky aktivího věku jsem učil na průmyslovce. Moc mě to bavilo i uspokojovalo. Nejsem tak starý a jsem zdráv. Mohl jsem tam být třeba do 70-ti. Umění odejít včas. Kdo by se na mě pak asi chtěl koukat a poslouchat moje přednášky? Chce to soudnost.
Default User Image
Lydia Indriskova, 12.01.2022 14:30
Neviem preco zavidi ved tak isto nemusi ani on nic robit nikto ho do nicoho nenuti
Default User Image
Rony, 12.01.2022 14:42
Myslím si že se nemůže smířit s tím že ho někdo nahradí.
On už nic moc nevytvoří.Proč nedat možnost mladým.