Kdo obhájí Českého slavíka? Bude to opět Bílá, Ztracený nebo Kabát?
Zdroj: herminapress

Kdo obhájí Českého slavíka? Bude to opět Bílá, Ztracený nebo Kabát?

Vytvořeno dne 23.11.2023

Už v pátek 24. listopadu se budou v pražském Foru Karlín vyhlašovat výsledky prestižní hudební ankety Česky slavík 2023 a sejdou se tu špičky českého hudebního světa. Oceněni budou nejpopulárnější zpěvačky, zpěváci, skupiny i zástupci hiphopu. Český slavík také oznámí objev roku a přivítá druhého člena ve své Síni slávy.

Na galavečeru vystoupí naše nejúspěšnější rocková skupina Kabát, která již posbírala 13 prvenství v kategorii Skupina roku. „Český slavík je jedna z mála televizních akcí, kde se kapela může prezentovat živě. Není to playback, můžeme říct, co chceme. Chceme fanouškům připomenout, že příští rok oslavíme 35 let existence kapely. Také si vážíme přízně fanoušků, kteří nám celá ta léta obětují svůj čas posílají nám hlasy. Všechno, co v minulosti bylo zlé, hodíme za hlavu a na Slavících rádi zahrajeme,“ říká Josef Vojtek, frontman skupiny Kabát.

Legenda české pop music Helena Vondráčková určitě na vyhlašování českého slavíka chybět nebude. „Těším se, že se v pátek setkám s kamarády z populární, ale i rockové hudby. Pro své fanoušky jsem si připravila směs největších hitů. Zároveň to bude i ochutnávka písniček, které zazní příští rok v O2 aréně, kde oslavím šedesát let na scéně.“

Hvězdný je i seznam osobností, které budou předávat ocenění Zlatý, Stříbrný a Bronzový slavík v jednotlivých kategoriích. Svým kolegům pogratulují Marie Rottrová, Jiří Korn, Michaela Kocáb nebo Dara Rolins. České slavíky předají i sportovci Petra Kvitová, nebo Alexander Choupenitch. Moderátorská dvojice Ondřej Sokol a Aleš Háma si na jeviště pozvou i kolegy z herecké branže: Petru Hřebíčkovou, Sáru Korbelovou, Martu Dancingerovou, Gabrielu Heclovou, Michaelu Petřekovou, Jakuba Štáfka, Martina Dejdara, Štěpána Kozuba, moderátora Leoše Mareše a mnoho dalších známých osobností.