Koko se dostává do varu. Může za to Mirai Navrátil
Zdroj: TV Prima

Koko se dostává do varu. Může za to Mirai Navrátil

Vytvořeno dne 31.03.2023

Již v příštím týdnu se na obrazovkách televize Prima objeví nový odpolední pořad Koko ve varu. Vždy v 16.00 se můžete těšit na tipy, rady a nápady, které vás inspirují, pobaví a hlavně, nejen Koko se bude snažit provést vás zákulisím tematické kuchyně, v každém týdnu si k sobě přizve někoho z VIP hostů, se kterým se bude věnovat nejen kulinařině. Vítejte v kuchyni Veroniky Šmehlíkové a bavte se.

V příštím týdnu bude hostem Koko frontman kapely Mirai, Mirai Navrátil. A víte, co znamená Mirai? Japonsky je to budoucnost. A tu nejspíš má. I proto, že hodlá vyprodat mnoho sportovních hal. Mirai s Koko zavzpomínají na předchozí setkání. A co Mirai nejraději jí? „Miluji japonské karé, které vychází z indického kari. Japonci totiž, když něco převezmou ze západu, mají tendenci to vylepšit a dost se jim to daří.“ Kromě toho miluje klasiku jako segedín, knedlo vepřo, smažák. „Mám ale pocit, že jíš tu hmotu celou dobu, celý talíř. Japonci to mají tak, že součástí jejich stolovaní je sdílení jídla a kupa jídla. Během stolování vyzkoušíš spoustu chutí, a to je přesně to, co mě na té asijské kuchyni baví.“

Také bude muset projít „Slepým soustem“, tedy ochutnávání jídla se škraboškou. Podaří se mu rozpoznat nádivku? Moc ne: „Je to žemle s houbami. Navíc je tam kůrka a není to dort. Vlastně mi to chutná. Jsou tam slanější místečka, vlhká místa…“ Nádivku sice nepozná, ale škrabošku si z natáčení bude chtít odnést. Jak mu bude chutnat nádivka v provedení Koko? Dívejte se u ž v pondělí a dozvíte se to.

V týdnu od 3. 4. se můžete těšit nejen na Koko, ale také mna spoustu vychytaných nápadů plných velikonoční inspirace. V pondělí společně připravíme tu nejlepší nádivku, v úterý pak tradičního beránka. Středa bude patřit tekutému žloutku uvnitř skotského bylinkového vejce, čtvrtek zelenému rizotu a pátek slavnostnímu kuřeti. Kromě toho se vydáme na inspekci k šéfkuchařům, s hostem týdne si připravíme jeho oblíbené jídlo a dojde také na použití vrtačky v kuchyni.

Zdroj: TV Prima