Život je věc pro samouky, poznají v nové komedii Plodková, Švehlík, Seidlová nebo Kronerová
Zdroj: Bontonfilm

Život je věc pro samouky, poznají v nové komedii Plodková, Švehlík, Seidlová nebo Kronerová

Vytvořeno dne 30.03.2023

Život se nedá naučit, každý je v něm pouhý samouk. Stejně jako hlavní postava nové komedie „Život pro samouky“ režisérky Jitky Rudolfové. Jana Plodková se zde představí v hlavní roli jako žena po čtyřicítce, které život připraví řadu neočekávaných situací.

„Nový život, noví muži, tak proč si připadám jako stará kráva?“ zní anotace knižní předlohy a právě nadhled a ironie hlavní hrdinky je jedním ze základních kamenů i pro filmovou podobu. „Kniha Báry Šťastné mě bavila zejména svou ironií a celkovým nadhledem na životní situace, které v určitém věku prožívá většina žen. Pro filmovou podobu jsme ale museli příběh zhustit, oproti knize v něm třeba není tolik milostných románku a nápadníku hlavní postavy Kláry,“ přibližuje režisérka Jitka Rudolfová.

Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl své excentrické mámy a navíc jí v životě začne radit úžasná vztahová koučka, influencerka a trenérka štěstí.  

Měla by to být chytrá, svěží a vtipná komedie, kterou stojí za to vidět. Režisérka Jitka Rudolfová, skvělá Jana Plodková a vlastně i další obsazení by mělo být zárukou kvality,“ přemítal už během natáčení David Švehlík, jeden z nápadníků hlavní postavy.

„Je to film o tom, jak se na rozchod podívat s nadhledem a s humorem. To je důležité, protože humor je lék na všechno,“ doplňoval představitel filmového manželka Jaroslav Plesl.

Další role hrají Jaroslav Plesl, Barbora Seidlová, Zuzana Kronerová, David Švehlík, Václav Neužil, Lukáš Příkazký nebo Simona Babčáková. Do českých kin zamíří film 11. května 2023.