Krajčo a Pagáčová spolu v novém seriálu. Taktovku drží Krajčova manželka
Zdroj: herminapress

Krajčo a Pagáčová spolu v novém seriálu. Taktovku drží Krajčova manželka

Vytvořeno dne 15.08.2022

Letos na podzim se nabídka projektů z dílny Voyo Originál rozroste o další dva – minisérii Král Šumavy, kterou pro Voyo natočil jeden z nejúspěšnějších českých režisérů současnosti David Ondříček, a komediální seriál Gumy, kde se pod režijní taktovkou Karin Krajčo Babinské poprvé před kamerou potkali Richard Krajčo a David Švehlík. Voyo uvede komedii Vyšehrad: Fylm s Jakubem Štáfkem, která strhla rekordy návštěvnosti českých kin

Legendou se nerodíš. Legendou se stáváš. „Když jsem se dal ke sboru a šel k čáře, myslel jsem, že budu chytat nácky, werwolfy a podobnou verbež. Ne naše lidi, co chtěj ven,“ shrnul v jednom z mála porevolučních rozhovorů sám Josef Hasil. Legendárního převaděče si v třídílné minisérii Král Šumavy zahrál Oskar Hes.

David Švehlík a Richard Krajčo spolu na divadelních prknech účinkují přes osmnáct let. Před kamerou se ale potkali až teď. V desetidílném komediálním seriálu Gumy ztvárnili Máru (R. Krajčo) a Lukyna (D. Švehlík), dva nerozlučné přátele, kteří se díky svým absurdním plánům dostávají do ještě absurdnějších situací. „Lukyn a Mára jsou hodní kluci, znají se od nepaměti a tak trochu si zbyli. A jsou za to vlastně rádi,“ říká Richard Krajčo. David Švehlík jej doplňuje: „Oba to jsou velcí sympaťáci, to je na tom to kouzelné. Seriál je skvěle napsaný, má spád, pohybuje se na hraně černého humoru. Doufám, že i naše výkony se budou divákům líbit.“ Pod scénářem seriálu je podepsán Michal Samir, který pro Voyo natočil veleúspěšnou minisérii Iveta.

Komedie, která v letošním roce návštěvností v českých kinech porazila pokračování Top Gunu i Doctora Strange, míří z pláten kin na Voyo. Lavi v podání Jakuba Štáfka se ve filmu Vyšehrad: Fylm dozvídá, že je otcem osmiletého syna Ríši. A další problémy na sebe nenechají dlouho čekat. „Jsem rád, že uvedením našeho filmu na Voyo uděláme radost dalším divákům,“ říká Jakub Štáfek, který se, kromě ztvárnění titulní role, podílel i na režii snímku.

Už 4. srpna odstartovala na Voyo nová sezona legendární Ordinace v růžové zahradě 2, která je spolu s Ulicí nejdéle uváděným seriálem v české televizní historii.