Když byla Praha pod vodou a Karlín připomínal italské Benátky
Zdroj: herminapress

Když byla Praha pod vodou a Karlín připomínal italské Benátky

Vytvořeno dne 15.08.2022

 

Před dvaceti lety nechtěně připomínala Praha italské Benátky. Tisíciletá voda, kdy Vltava kulminovala 13. až 15. srpna 2002, zasáhla Prahu tak říkajíc naplno.

Nejen v Karlíně dosahovaly hladina výšky více než dva metry a kdo Karlín zná, tak z našich fotografií lehce pozná, že komplet pod vodu byla příkladně křižovatka Švábky, přízemní část Hotelu Olympik, vchodová část Kostela sv. Cyrila a Metoděje a pověstná Dvořákova Rusalka se mohla klidně hrát v Hudebním divadle Karlín, kde jeviště bylo celé pod vodu.

Mnohé rodiny byly nuceny opustit svůj domov. Některé tak učinily včas, některé musely evakuovat záchranáři. Byli i takové rodiny, které to riskly a i přes nebezpečí, které jim hrozilo, zůstaly doma.

Vše se však změnilo ve chvíli, kdy se v Křižíkově ulici zhroutil činžovní dům a mnozí, kteří zůstávali doma, si uvědomili, že je konec „srandy“ a urychleně volali záchranáře s prosbou o evakuaci.

Tohle všechno lze vyčíst z fotografií, které byly pořízeny před dvaceti lety našim fotografem na různých místech pražského Karlína, a na které se můžete podívat v naší galerii.

Zdroj: Autorský text