Kytarista Jary Tauber na nákupech. Společnost mu dělali Machálková a Kolář
Zdroj: herminapress

Kytarista Jary Tauber na nákupech. Společnost mu dělali Machálková a Kolář

Vytvořeno dne 09.05.2022

Kytarista a skladatel Jary Tauber má džíny, trička a bundy jako pracovní oblečení. Na konci studia konzervatoře si žák Petra Jandy našel svůj obchod, s kterým spolupracuje dodnes a také proto se s  Petrem Kolářem a Leonou Machálkovou objevili na pražské Harfě, aby pomohli otevřít novou prodejnu.

„Džíny jsou takové moje montérky. Musí mít dobrý střih, nesmí nikde táhnout či škrtit. To pak dokážu být roztěkaný. A chci, aby byly i zajímavé na pohled. Když potřebuji, mám i sváteční. K tomu sako, sice se cvočky, ale mám ho. Klasické kvádro jsem měl naposledy snad při maturitě, od té doby jsem ho neoblékl. Ani nevím, kde skončilo,“ smál se Jary a dušoval se, že kytara opravdu není doplňkem jeho outfitu. „Kytaru vybírám hlavně podle zvuku. A když mi náhodou ladí k oblečení, je to fajn, ale opravdu to není podmínkou.“

Petr Janda nedávno Jarymu pokřtil v ikonickém Hard Rock Cafe jeho debutové album Tolikrát. Ale o pár dní později Jary křtil v Divadle Lucie Bílé ještě další CD, které je žánrově úplně někde jinde. Jako autor hudby je uveden na dětském CD Karol a Kvído, za kterým stojí zpěvačka a producentka Karolina Gudasová Neuvirthová.

„Přepnu v hlavě rejstřík a jedu chytlavé, dětské písničky. To je takový oddych od rocku. Ještě se mi nestalo, že bych skládal rockovou písničku a ta se „zvrhla“ v dětskou. Ani naopak. Takhle to u mne nefunguje,“ usmíval se Jary Tauber a dodal, že s Karolinou Gudasovou nejsou žádní troškaři. Mají za sebou už druhé album a chystají další.