Linda Finková hlasivky slivovicí rozhodně neléčí. Může za to drsná zkušenost z mládí!
Zdroj: herminapress

Linda Finková hlasivky slivovicí rozhodně neléčí. Může za to drsná zkušenost z mládí!

Vytvořeno dne 09.04.2021

Zpěvačce Lindě Finkové role kandidátky věd Zuzany Metelkové v muzikálu Láska nebeská sedí jako ušitá. Sice v reálu není vědkyně, nýbrž učitelka zpěvu a hlasová poradkyně, ale hereckou příležitost si Linda rozhodně ujít nenechala.

„Metelkovou mám ráda. Je to legrační role a je co hrát. Mimo své role mám na starosti i nastudování muzikálu. Věnovala jsem se lidem, učili jsme se písničky, hlasy, druhou melodii a další potřebné pěvecké náležitosti. Proto jsem trošku upozadila zkoušení své role, ale nepanikařím. Zkoušky ještě budou a všechno doženu,“ usmívala se Linda Finková při kostýmové zkoušce Lásky nebeské v Divadle Broadway.

Zpívání je pro Lidu Finkovou denní chleba. Učí zpěv a je také hlasovou poradkyni v oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas. Hlasivky dostávají pořádně zabrat a je potřeba o ně náležitě pečovat. „Když na mne něco leze, hned musím nasadit léčbu. Začít cucat nějaké prášky, nastříkat něco do krku. A buď to zastavím a je to dobré, anebo ne a jsem v háji. Frťan slivovice by asi pomohl, je to líh a desinfekce, ale zároveň vysušuje sliznici.  Ale já stejně slivovici nemohu, protože jsem se po ní asi dvakrát v životě strašně opila. Bylo to sice v osmnácti, ale od té doby ke slivovici jen čuchnu a je mi špatně,“ se smíchem vysvětlila Linda Finková, proč radši zůstává věrná osvědčeným lékům od doktora.  

Láska nebeská je muzikál s písněmi Waldemara Matušky. Scénář napsal Zdeněk Zelenka, který se ujal i režie. Premiéra je pánovaní na září 2021.