Lucie Bílá má své divadlo! Zaměstnala tam skoro celou rodinu
Zdroj: herminapress

Lucie Bílá má své divadlo! Zaměstnala tam skoro celou rodinu

Vytvořeno dne 23.09.2020

Syna Filipa Kratochvíla a jeho nevlastního bratra Pavla Kratochvíla zaměstnává Lucie Bílá ve svém novém Divadle Lucie Bílé, které vlastní s bývalým partnerem Petrem Kratochvílem. Oba kluci podnikavou krev získali po rodičích a v divadle se pohybují jako doma. „Já jsem tady vyrůstal, jsem tu odmalička. Už jsem tu i pracoval a teď zase začnu. Líbí se mi, že máme s tátou a mámou společný zájem. A jestli někdo dovede v dnešní době rozjet divadlo, tak jsou to oni dva. Nemyslím si, že bych někdy chtěl šéfovat divadlu, to zvládne můj strýc Karel Zaňák. Spíš bych chtěl dělat nějakou výtvarničinu. Zatím se ode mne a bráchy očekává, že jako zástupci mladé generace přineseme do chodu divadla něco svého. Budeme také uvádět diváky, zvát je do divadla. Vždyť jdou k nám domů,“ usmíval se Filip, syn Lucie Bílé.

Zpěvačka Lucie Bílá je na nově zrekonstruované divadlo v pražské Karlově ulici náležitě pyšná.

Zpěvačka Lucie Bílá je na nově zrekonstruované divadlo v pražské Karlově ulici náležitě pyšná. Vždyť v tomto divadle prvně hrála v roce 1993 v muzikálu Zahrada rajských potěšení, pak byl na repertoáru Krysař, Johanka z Arku, Láska je láska a další.  „Divadlo mám s člověkem, kterého si hodně vážím a který mne hodně naučil. Je to Petr Kratochvíl. On je tvrdý obchodník. Pamatuji si, že Zahradu rajských potěšení jsme hráli také v Itálii. A tam nebylo možné nahé scény, ve kterých se i já na zlomek sekundy objevím. On souhlasil, že tedy budeme hrát v trikotech, ale při děkovačce, on jako režisér, šel na děkovačku a měl na sobě jen kravatu,“ smála se Lucie Bílá při slavnostním otevření divadla, kde jí asistovala herečka Simona Stašová.

 Při slavnostním otevření divadla Lucii Bílé asistovala herečka Simona Stašová.

„Nikdy by mi nenapadlo, že mě naše nejlepší zpěvačka požádá, abych jí pomohla rozjet divadlo. Před 44 lety tady bylo studentské divadlo DISK a my jsme tu s Ivanem Luťanským, Janou Paulovou a Zdeňkem Žákem měli absolventské přestavení. Režíroval nás Evžen Sokolovský. Komedie Rytíř hořící paličky se líbila, dokonce jsme dostali pozvání do Itálie. Naše repliky jsme se s Ivanem Luťanským během cesty naučili italsky a měli jsme obrovský úspěch,“ vzpomínala Simona Stašová a pevně věří, že do Divadla Lucie Bílé přilákají diváky, kteří sem chodit rádi.