Ze Šumavy až do Prahy! Moderátor Petr Vágner zvládl extrémně náročný běžecký závod
Zdroj: Archiv Petr Vágner

Ze Šumavy až do Prahy! Moderátor Petr Vágner zvládl extrémně náročný běžecký závod

Vytvořeno dne 23.09.2020

 

Moderátor Sportu na CNN Prima News Petr Vágner zvládl extrémně náročný, 360 km dlouhý štafetový běh Vltava Run. A aby toho nebylo málo, odvezl si spolu s týmem krásné umístění.

„Celkové 34. místo z 246 týmů a 360 km v celkovém čase 30 hod. A nejenom to. Pro mě skvělý zážitek s partou nových kamarádů, které jsem vlastně viděl až de facto na startu závodu Vltava Run,“ říká Petr Vágner. „V letošním ročníku jsem dostal možnost sestavit si vlastní tým závodníků pro zdolání 360 km dlouhého štafetového běhu ze Šumavy podél Vltavy až do Prahy! Tedy 36 úseků, 3 kraje, 7 okresů, desítky měst, vesnic a nepočítaně kroků.“ 

Petr chtěl původně hájit barvy Primy a CNN Prima NEWS spolu s kolegy. To se ale nakonec nepodařilo, a tak musel hledat alternativu.
„Oslovil jsem kolegy z Primy a začali trénovat. Bohužel tým se kvůli mnoha zraněním nakonec rozpadl, a já nechtěl šanci závodit úplně zahodit. Čtyři dny před startem závodu jsem tak jako náhradník naskočil k úplně cizímu týmu „AR Hardcore“, do party běžců, kteří se roky znají, trénují a běhají společně. Bylo těžké začlenit se rychle do nového týmu, a hlavně s nimi držet tempo. Mimo jiné také proto, že průměrně běhali 3:30/km, 4:15/km… A já 5:50–6:11/km,“ přiznal Petr Vágner.

Petr má skvělou formu.

„Ale i já překvapil! Na předávce v kopcovité Davli jsem byl rychlejší než predikovaný čas, a musel jsem tak pár minut čekat, než se dostaví další běžec! Musím přiznat, že tady jsem měl nervy na pochodu, protože jsem nechtěl přijít o skvělý čas. Chystal jsem se běžet dál, ale museli mě zastavit – podle pravidel je to štafetový běh, tak se musí čekat na dalšího. Naštěstí to bylo jenom pár minut,“ uvádí Petr Vágner.

Petr sice sport i běh miluje, Vltava Run ale není žádný med, a i on uznává, že si musel sáhnout na své limity. A k tomu všemu ještě dráždil svoje spoluběžce tím, že stíhal natáčet videa a fotit.

„Každopádně – nespat dva dny, přejíždět autem, běhat ve tmě ve dvě hodiny ráno 14 km, mít křeče, být unavený, rychle něco sníst, a hlavně fungovat jako jeden tým – to se nedá popsat, to se musí zažít! Budu se opakovat, ale děkuji celému týmu „AR Hardcore“, že jsem mohl být součástí tohoto zážitku, a za skvělé 34. místo. Gratuluji všem běžcům a klobouk dolů před týmem bratří Svobodů za jejich rekord. Příští rok vám budeme opět šlapat na paty!“

A protože se nic nemá přehánět, a to ani zdravý životní styl, byl Petr v sobotu spatřen, jak si při sobotním přesunu dvakrát dopřál smažák a hranolky!