Lucie Vondráčková se nechala fotit bývalým finalistou SuperStar. Jak jim to spolu klapalo?
Zdroj: herminapress

Lucie Vondráčková se nechala fotit bývalým finalistou SuperStar. Jak jim to spolu klapalo?

Vytvořeno dne 03.12.2021

Známé osobnosti neodmítly spolupráci s Nadačním fondem Klíč k úsměvu, za kterým stojí Iveta Maurerová, vítězka Miss České republiky 2018. Michal David, Jiří Dvořák, Monika Leová, Zdeněk Troška, Bára Mottlová, Eva Decastelo a další osobnosti nafotily charitativní kalendář a autorem černobílých fotografií je zpěvák a nyní už i fotograf, Miro Šmajda

„Neměl jsem ambici být fotograf osobností, spíš jsem fotil cestovatelské projekty. Ale za poslední dva koronavirové roky jsem si doma udělal ateliér a začal se realizovat v ateliérové fotografii. S Ivetou se známe už delší dobu, a když mi představila projekt nadace a řekla, že by chtěla nafotit kalendář, šel jsem do toho. Líbilo se mi to, rád dělám věci, které mají nějaký přesah. Jen dvě osoby nám z různých důvodů odřekli focení, jinak všichni souhlasili a byla to fakt příjemná práce,“ uvedl Miro Šmajda, finalista soutěže SuperStar 2009.

Nadační fond Klíč k úsměvu se věnuje problematice domácího násilí bez rozdílu pohlaví a věku. Pomáhá lidem, kteří prožívají domácí násilí a neví, jak z něho pryč. Dále také ale osobám, které si domácím násilím již prošly, odešly ze vztahu s násilnou osobou, ale nejsou schopni se vrátit zpět k normálnímu plnohodnotnému životu bez strachu.

To je problematika, která zajímá Lucii Vondráčkovou, proto zpěvačka neváhala a fotografii do charitativního kalendáře nafotila také. „S Mirem Šmajdou se mi fotilo báječně. Už to vypadalo, že nedáme termíny dohromady, ale opravdu na poslední chvíli to klaplo. Miro udělal černobílé fotky, což já zbožňuji. Oslovila mě Iveta, a protože mě tato problematika vždycky zajímala, neváhala jsem. Dokonce mám na toto smutné téma i písničku s klipem, přijde na řadu těsně po Vánocích. Je to nejžhavější novinka, která na posluchače čeká.“

Slavnostního křtu kalendáře, který se uskutečnil v prostorách restaurace na Střeleckém ostrově, se zúčastnili také Dominik Turza alias DJ Roxtar se svým prostořekým plyšovým kamarádem Adolfeenem, herec Miroslav Hrabě, ředitelka nadačního fondu Český Mozek Valentina Armandi, herec a moderátor Michal Kavalčík a další.

Iveta Maurerová, zakladatelka Nadačního fondu Klíč k úsměvu, neskrývala dojetí. „Křtíme úplně první charitativní kalendář mého nadačního fondu. Bohužel i já jsem zažila od svých expartnerů domácí násilí. Nejhorší bylo psychické násilí, nedůvěra, žárlivost, přicházelo pak vydírání, výslechy a výhružky. Vůbec jsem si ale neuvědomovala, že to není normální. Naštěstí jsem v sobě našla motivaci a sílu a ze vztahu utekla. Nebylo to lehké, ale povedlo se. Vlastně, nebýt toho, neexistoval by ani nadační fond. Domácí násilí mohou zažívat muži, ženy, staří lidé, opravdu kdokoliv a mohou se ozvat. Na našich internetových stránkách je uvedené telefonní číslo, kterým se lidé dovolají naší odbornici na domácí násilí Tereze Krskové a mohou požádat o pomoc,“ uvedla Iveta Maurerová, která se snaží, aby se o „Klíči k úsměvu“ dozvědělo co nejvíce lidí. I proto vznikl charitativní kalendář. Výtěžek z jeho prodeje půjde ve prospěch Nadačního fondu Klíč k úsměvu.