Martin Kraus prošoupe taneční botky. Jde do soutěže, kde se pořádně zapotí
Zdroj: herminapress

Martin Kraus prošoupe taneční botky. Jde do soutěže, kde se pořádně zapotí

Vytvořeno dne 16.09.2022

Přestože s herečkou Chantal Poullain už několik let předvádí taneční kreace v představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech, tvrdí o sobě, že tančit neumí. Možná právě proto vyslalo Divadlo Metro herce Martina Krause jako svého tanečního reprezentanta do oblíbené mezidivadelní soutěže Roztančené divadlo.

„Nejsme tanečník, ale tancuji hrozně rád. S kamarády jsme od mládí blbli ala Hříšný tanec a pak jsem zjistil, že pokud jde o nějaké zásadní kroky, jsem mimo. Chodil jsem to tanečních a měl jsem kliku na krásnou partnerku. Jenže pak jsem si zlomil ruku a byl konec. Do dalšího kurzu jsem už nešel, už tam nebyli kamarádi a ani ta hezká holka, tak už mě to nebavilo,“ usmíval se Martin Kraus, kterému v soutěži dělá taneční partnerku Veronika Šmiková.

Martinovi Krausovi se přezdívá „český Belmondo“. Jestlipak viděl někdy legendárného herce tančit? „Viděl! Ve filmu Sympatický dareba, tam tancuje asi půl minuty. A je to vtipný. Říkám tomu tanec v telefonní budce, to stojíte na místě a hýbete jen rukama. Ale nepochybuji, že jinak tančit uměl.“

Taneční pár si vylosoval tango a sambu, což je pro Martina Krause docela oříšek. „Umím polku a valčík, a když je na vesnici zábava, tak ty parkety vymetám. Ale tohle je mazec, zvlášť samba. Jsem koňák a mám rád fyzickou práci, jsem od toho tak nějak zkrácený a neforemný. U tance mám zapojené celé tělo, i partie, které na koni nepotřebuji. A navíc jsem levák a mám prý překřížené hemisféry. Ale koně se taky naučí tančit, tak přece nejsem nějaký neadrtálec,“ smál se Martin a protože prý s Veronikou nemají v tanci konkurenci, věří, že vítěznou plaketu pro Divadlo Metro vybojují. „Třeba za to dostanu v divadle samostatnou šatnu. Ale to by mě nebavilo, tak radši nic.“   

Tango a sambu zatančí Martin Kraus a Veronika Šmiková při finálovém galavečeru 23. října v Divadle na Vinohradech, kde se exklusivní projekt Roztančené divadlo z dílny autorské dvojice Martin Šimek a Tereza Řípová bude konat.

Kdo převezme putovní skleněnou trofej po předchozích vítězích, kterými byli herci David Gránský, Vladimír Polívka, Jiří Hána a Oskar Hes?

Těšit se můžete na tyto páry: Aneta Krejčíková a Štěpán Dostál (Divadlo Na Fidlovačce), Anna Fialová a Daniel Kecskeméti (Činohra Národního divadla), Dana Morávková a Daniel Jurča (Divadlo Bez zábradlí), Nikola Ďuricová a Adam Koutek (Hudební divadlo Karlín), Richard Trsťan a Vanda Dětinská (Divadlo Palace), Tomáš Dastlík a Veronika Jirků (Divadlo na Vinohradech), Martin Schreiner a Eliška Stehnová (Divadlo Broadway), Martin Kraus a Veronika Šmiková (Divadlo Metro).