Matouš Ruml si zahraje se svým synem v představení Forman: Nathan je velký parťák!
Zdroj: herminapress

Matouš Ruml si zahraje se svým synem v představení Forman: Nathan je velký parťák!

Vytvořeno dne 03.04.2024

Herec Matouš Ruml se už po několikáté setká se svým synem na jednom jevišti. Po představení v Divadle Kalich a v Divadle Na Fidlovačce, nyní spolu zkouší hru Forman, kterou uvede Letní scéna Musea Kampa.

„Hrajeme spolu v Kalichu, na Fidlovačce a nyní se s Nathanem na jednom jevišti potkávám potřetí.  Vždycky jako otec a syn, ale určitě nechceme do této rodinné škatulky zabřednout. Nathan je velký parťák, beru ho už jako kolegu a připomínky nechávám na režisérce Adéle Laštovkové Stodolové,“ chválil svého syna zkušený herec a dodal: „V herectví jde těžko říci, že mě syn už v něčem předčí. Tam není metr. Ale jsem na něj hrdý.“

Matouš Ruml si v představení Forman zahraje roli kameraman Miroslava Ondříčka, blízkého spolupracovníka Miloše Formana. „Není to představení o Ondříčkovi, proto jeho osobu úplně detailně nezkoumám. Spíš mě zajímá, jak oba spolu pracovali a vycházeli.“

Práci Miloše Formana Matouš Ruml obdivuje. „Mám rád tu jeho všednost, všímal si obyčejných věcí. Do svých filmů nechtěl herce a v tom byla ta pravda. Na tu dobu to byl nový způsob. A přesně tohle stále na Formanovi objevuji a baví mě to,“ dodal herec a poznamenal, že opravdu neví, který Formanův film by upřednostnil. Všechny jsou vynikající.

Premiéra hry Forman bude 18. a 19. června. V titulní roli se představí Marek Adamczyk a Patrik Děrgel, další role ztvární Matouš Ruml, Petr Vršek, Max Koček, Max Dolanský, Václav Vašák, Stáňa Jachnická, Přemek Pálek, Kryštof Krhovják, Kryštof Bartoš a další.