Honza Dědek a Ivana Fancy Kulhánková to ohledně moderace Andělů schytali nevinně
Zdroj: herminapress

Honza Dědek a Ivana Fancy Kulhánková to ohledně moderace Andělů schytali nevinně

Vytvořeno dne 01.04.2024

Tvrdím, že prvoplánově kritizovat Ivanu Fancy Kulhánkovou a Honzu Dědka za špatnou moderaci Cen Anděl je od mnohých tak říkajíc chucpe. Mnozí kritizující vidí pouze výsledný efekt, ale již si nedali práci podívat se za kulisy, kde byli, (měli být), jejich zkušení spolupracovníci z řad produkce LUFF Production a ČT. Je stejnou chybou, jestliže nebyli, nebo přítomni byli, ale vše podcenili (vykašlali se na ně). Podstatná část kritiky se tak měla snést i na jejich hlavy.

Moderátorští novicové Kulhánková, Dědek

Profesionálové i amatéři si po „Andělech“ v mediích i na sociálních sítích nepěkně podali moderátorské duo noviců. Ano, fakta jsou dána. Jak Ivana Fancy Kulhánková, tak Honza Dědek nikdy neuváděli jakýkoli pořad v přímém televizním přenosu, najmě v hlavním vysílacím čase. Z mnoha rozhovorů s takovým profesionálem jako je například Marek Eben se dá vyčíst, že tréma před samotným přenosem je obrovská a adrenalin dosahuje vrcholných čísel. Marek má za sebou mnoho přímých přenosů, na rozdíl od moderátorských noviců Kulhánková, Dědek, kteří ten večer vstoupili na pro ně neznámé pole, a jak víme ani on (Eben) se nevyhnul chybám. Myslím, že kritici měli být ve svých tvrdých názorech trochu více shovívaví a trochu více přemýšlet o souvislostech.     

Kde jsou profesionálové s hlasem poradním

Scénář si podle závěrečných titulků psali Kulhánková s Dědkem sami a dle všeho, to byla jejich prvotina v takovém rozsahu. Opět si dovolím parafrázovat slova Marka Ebena: “Mnohdy to trvá týdny, než vymyslím, co na jevišti budu vůbec říkat.“ Marek scénářů napsal desítky. Nevím, zdali je nechá někým kontrolovat, nebo má již takové renomé, že to není třeba, ale troufám si tvrdit, že scénář Kulhánkové a Dědka někdo musel (měl) číst, potažmo ho schválit, nebo být hlasem poradním. Jednak to měli být (jak výše napsáno) lidé z produkční společnosti LUFF Production a stejně tak dramaturgie České televize. Měli to být mimo jiných ti, kteří rukou společnou a nerozdílnou s Kulhánkovou a Dědkem dohlídli na to, aby byl scénář kvalitní a vyvaroval se trapností, nedorozumění či nedotažených vtipů.

Proč tam tedy lezli?

Ano, i tento názor zazněl v mnoha internetových diskuzích. Možná, kdyby si tenhle večer nevyzkoušeli, možná by si to celý život vyčítali, a možná by se neposunuli ve své kariéře dopředu, a možná zůstali trčet na místě, a konečně určitě by zůstali na půl cesty vybřednout s šedivého průměru, kterým žije mnoho českých „umělců“.  Za to těch pár řádek kritiky, která je bez přihlédnutí k souvislostem jistě prvoplánová a nelogicky tvrdá to stojí. Co říkáte?  

Zdroj: Autorský článek, Foto: Herminapress, Lukáš Wagneter - LUFF

 

 

 

Default User Image
Honza, 02.04.2024 10:24
Máte asi pravdu, ale já bych hledal také jinde.Představte si, že do haly se vejde pár tisíc lidí a to jsou Ti co vytváří atmosféru. A teď si znovu představte, že v hale sedí několik tisíc příznivců metalu a jejich metalových hvězd. A ještě jednou si představte, že jim budete povídat trefné,někdy i moudré věci s malými nuancemi humoru a slovních hříček. Z těch tisíců metalových fanoušků to pochopí 2 nebo 3 lidé, zbytku je to opravdu naprosto volné, čekají na Kelina. Je to možné? Není? Zamysleme se. Honza
Default User Image
Dorotka, 02.04.2024 10:38
Bohužel to bylo strašné až nudné. Né každý může být moderátorem. A že si to zkusili? Možná se nejdřív mohli zkusit menší akci, aby zjistili, že to nejde.
Default User Image
Matěj, 02.04.2024 13:12
Podívejte se, nechtějte od diváků, aby něco hlubkově analyzovali - ti se chtěli pouze bavit výsledným produktem.
No - nebavili se, tak kritizují.
Je na tvůrcích pořadu (píšete zkušených a ČT :D), ať si z toho vyvodí důvody a důsledky...
A na rovinu - kdo viděl Dědka na internetu, ten by ho tam nedal. Holčinu neznám - asi influencerka...
Default User Image
Jonáš Kratochvíl, 02.04.2024 13:12
Proč vůbec takovéto "šašekakce" pořádáme, aby mohlo dojít k natřásání se lehkoživek po vzoru juesej? Trapnost nad trapnost, my tady vůbec nemáme koho oceňovat, jsou to všechno žabaři a rádoby "celebrity" vyhoněné práškami. Po roce o nich nikdo neví, nebo se zkompromitují s angažmá v hnusu zvaném politika.
Je to ke zblití a trapní moderátoři - neumětelové, už na tom mnoho nezmění.
Default User Image
Petr Sucharda, 02.04.2024 18:35
Asi nemáte snahu se nějak blíže seznamovat s naší kulturní scénou. Jinak byste takový blábol nemohl napsat. To, že uvedené umělce označujete za žabaře a lehkoživky, vypovídá spíš o Vás než o nich. Myslím, že každý si za svoji dobrou práci zaslouží ocenění. Samozřejmě, že se najdou tací, kteří neumí nic a živí je skandály a s tím spojená sledovanost na různých kanálech (někdy doslova).
Nevím proč ale zatracovat umělce, kteří něco dokázali a jejich přínos ocenili jejich posluchači i hudební kritici.
Živit se uměním není žádná legrace a pokud to chcete dělat dobře, poměrně dost se nadřete. A to nemluvím o tom, že musíte mít i nějaký ten talent. Dost by mě zajímalo, když tak hodnotíte cizí práci (o které toho podle všeho moc nevíte), jak hodnotí lidé Vás.
Default User Image
Sudetak, 03.04.2024 00:30
Naštěstí jim nešlo o slávu a o peníze. Šli si to jenom vyzkoušet, tedy tak sem pochopil tento článek. Vlastně proč ne, je to za veřejné peníze, tedy peníze nikoho kdo by za ně zodpovídal. A kdyby to přeci jen vyšlo ...
P.S. Bída. Nemá se letos zvedat poplatek za Českou televizi ? Peněz bude zase dost.