Míč v ruce, národka v srdci! Svérázná partička skvělých herců se vrací na hřiště
Zdroj: TV Nova

Míč v ruce, národka v srdci! Svérázná partička skvělých herců se vrací na hřiště

Vytvořeno dne 22.03.2022

 

Voyo v pátek 25. března exkluzivně uvede první dvě epizody osmidílného komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená.  Autorem scénáře podle námětu Daniela Strejce je Michal Suchánek, který se spolu s Vladimírem Skórkou ujal i režie. V hlavních rolích se objeví Václav Neužil, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Martin Pechlát, Petr Vršek a Jakub Špalek. 

Děj seriálu se odehrává v malém městečku, které kdysi bývalo baštou národní házené. Svérázná partička přátel při vzájemných setkáních vzpomíná na staré zlaté časy, kdy v této pozapomenuté sportovní disciplíně společně vyhráli mistrovský titul. Z letargie všedních dnů vytrhne partu kamarádů pozvánka na veteránské klubové mistrovství na Slovensku a s vidinou obnovy zašlé slávy se starý tým dává dohromady a začíná s tréninkem. „Seriál je o partě kamarádů, kteří mají své rodiny, své životy, své průšvihy, ale spojuje je láska ke sportu, který hrávali a měli pocit, že se kolem něj točí svět. Ve skutečnosti se kolem něj, možná kdysi, točilo jen jejich město,“ říká k seriálu představitel role Horsta Janatky, spolurežisér a autor scénáře Michal Suchánek.

„Seriál Národní házená je o skvělém scénáři Michala Suchánka. Při jeho čtení jsem zjistil, že Michal kromě těch Partiček, Tele Tele a dalších‚ divočinek‘ umí napsat i něco, co má v sobě takový krásný, jemný chlapský humor, a to mi na tom úplně učarovalo,“ říká režisér seriálu Vladimír Skórka, pro kterého je Národní házená po Lajně již druhým komediálním seriálem ze sportovního prostředí.

V roli seriálové matky Václava Neužila se mohou předplatitelé Voyo těšit na Jitku Sedláčkovou. Obětavou a motivující manželku Martina Pechláta ztvárnila Veronika Žilková. Seriálovou manželku Jakuba Špalka, záletnickou kadeřnici Libunu, hraje Linda Rybová a odměřenou a jedovatou exmanželku Petra Vrška ztvárnila Jitka Schneiderová. V dalších rolích se představí Hana Igonda Ševčíková, Berenika Suchánková, Filip Kaňkovský, Sára Rychlíková, Marek Taclík a Luboš Veselý.