Míša Tomešová zve na jedinečný koncert. V Divadle Kalich se budou dít věci
Zdroj: herminapress

Míša Tomešová zve na jedinečný koncert. V Divadle Kalich se budou dít věci

Vytvořeno dne 23.11.2023

Zpěvačka Michaela Tomešová se už podeváté projeví jako zdatná patronka bohulibého projektu. Spolupráce s organizací Polovina nebe o.p.s. už několik let za sebou vrcholí ke konci roku velkým benefičním koncertem Muzikálem bez bariér. Letos se uskuteční 26. listopadu v Divadle Kalich.

Od 18 hodin Michaela Tomešová a její kolegové zazpívají melodie z muzikálů, které se uvádějí nebo uváděly v divadle Kalich. Avšak vystupující budou interpretovat písně, které v daných muzikálech nezpívali. Pro diváky se tak naskytne jedinečná příležitost vidět a slyšet muzikálové hvězdy v netradičních rolích.

Diváci se již nyní mohou těšit na hity z muzikálů jako Vlasy, Srdcový král nebo Hamlet. I letos si k sobě Michaela Tomešová pozvala řadu svých kolegů. V rámci večera tak vystoupí Lukáš Adam, Šimon Bilina, Charlotte Doubravová, Zbyněk Fric, David Gránský, Jan Kříž, Marie Křížová, Sabina Laurinová, Iva Marešová, Elis Ochmanová, Přemysl Pálek, Richard Pekárek, Milan Peroutka, Felicita Prokešová, Anna Julie Slováčková, Natálie Halouzková, Jan Tenkrát, Michal Pleskot, Roman Tomeš a jako speciální host po loňském úspěšném „debutu“ také Kateřina Morozová, amatérská zpěvačka, která je sama upoutána na invalidní vozík a dokazuje pravdivost motta koncertu, že „váš hlas má sílu bourat bariéry“. Všechny pak již opět tradičně doprovodí živá kapela v čele s Václavem Tobrmanem.

Stejně jako v předchozích letech bude výtěžek koncertu věnován na pomoc zdravotně postiženým. V letošním roce je cílem organizátorů pomoci s osvětou proti podvodnému jednání na internetu, především na sociálních sítích, kde jsou klienti Poloviny nebe o. p. s. extrémně zranitelnou skupinou vystavenou útokům různých podvodníků. Zároveň v kontextu války na Ukrajině a podpory přátelského soužití ukrajinských uprchlíků a dalších obyvatel hlavního města Prahy bude výtěžek koncertu určen také jedenáctiletému Ljubomyrovi ze Zakarpatské Ukrajiny, který usiluje o své uzdravení, aby mohl odložit vozík, na který je upoután.

Koncert se koná u příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených a také Giving Tuesday (tj. Světový den štědrosti a dobrých skutků).