Monika Absolonová ztratila po covidu čich! Co proti tomu dělá?
Zdroj: herminapress

Monika Absolonová ztratila po covidu čich! Co proti tomu dělá?

Vytvořeno dne 19.02.2021

Už je to čtvrt roku, co Monika Absolonová prodělala covid. Sice bez větších obtíží, ale ztratila čich. A ten ne a ne pořádně nastartovat. Zapojila se proto do výzkumu a podpořila projekt výzkumu ztráty čichu v souvislosti s onemocněním COVID-19.  

„Prodělala jsem covid, jak víte, naštěstí v lehké formě, ale ztratila jsem čich... už to bude čtvrt roku a stale necítím dobře... a tak, když jsem byla oslovena, zda li bych nepodpořila tento výzkum ztráty čichu, neváhala jsem...,“ uvedla Monika na své sociální síti.

Stojí zatím Česká společnost otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, která se sama pustila do výzkumu. Zdarma pacientům rozesílají testovací fixy české výroby na samovyšetření. Vzhledem k vysokým počtům pacientů není možno tento servis udržet bez adekvátního finančního zajištění. Proto byla vyhlášena Veřejná sbírka.

„Je to tak trochu akce ,,národ sobě”, protože je bohužel finančně nepodpořila žádná státní instituce, a tak jsem za fixky poslala rovnou 500 Kč,  ať je nejen víc zviditelním, ale i finančně podpořím,“ vysvětlila Monika, proč to všechno dělá. A daří se, její příspěvek měl během dvou hodin přes 150 sdílení.