Mysteriózní drama Arvéd: Kern, Rašilov, Vodochodský v příběhu podle skutečných událostí
Zdroj: herminapress

Mysteriózní drama Arvéd: Kern, Rašilov, Vodochodský v příběhu podle skutečných událostí

Vytvořeno dne 11.08.2022

Za několik dní vstoupí do kin pozoruhodný film, natočený podle reálných událostí. Nese název Arvéd. Vypráví o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. A Jiří Arvéd Smíchovský, významný hermetik, okultista, vyznavač černé magie a mimořádně vzdělaný člověk s geniální pamětí byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla.

Režisérem a spoluscenáristou filmu je Vojtěch Mašek. V hlavních rolích filmu Arvéd se představí Michal Kern, Saša Rašilov, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl a Vojtěch Vodochodský.

„Od začátku jsem věděl, že Arvéd je Michal Kern. Jsem velmi rád, že nabídky dalších hlavních rolí přijali moji oblíbení herci a herečky jako Saša Rašilov, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl a Vojtěch Vodochodský, už při prvních zkouškách a přípravách potvrdili, že jsou ideální volbou.Domluvili jsme se s Michalem a Sašou i ostatními herci, že budeme intenzivně zkoušet. Film, i když je výtvarně velmi stylizovaný, tak z velké části stojí na dialozích a hereckých výkonech. Netápali jsme, stavěli jsme na už prozkoumaném území. Podle mého názoru podává Michal opravdu výjimečný herecký výkon, vytvořil charakter, který má v sobě tu zvláštní přitažlivost, děs i neuchopitelnost. Stejně tak Saša Rašilov, který je podle mě dosud nedoceněný filmový herec,“ uvedl režisér Vojtěch Mašek.

V menších rolích se objeví Ivana Uhlířová, Pavlína Štorková, Vojtěch Vondráček a Tomáš Kobr. Důležitou součástí hereckého obsazení jsou i vynikající slovenští herci Robert Jakab, Zvonko Lakčevič nebo Marian Labuda v roli bachaře.

Život a smrt Jiřího Arvéda Smíchovského (Michal Kern) jsou dodnes obestřeny mnoha tajemstvími. Za války jako nacistický konfident zachránil před koncentračním táborem Štěpána Plačka (Saša Rašilov). Po válce se jejich role otáčí, Plaček splácí dluh a zařídí, že soud za spolupráci s nacisty nepožaduje pro Arvéda smrt, ale odsuzuje jej pouze na doživotí. Tím však vzájemné služby nekončí. Plaček jako vyšetřovatel státní bezpečnosti využívá Arvéda ke svým cílům, k usvědčování nepohodlných osob. Za jeho služby mu oplácí výhodami prominentního vězně a především Arvédovou největší drogou – vzácnými okultistickými knihami ze zkonfiskovaných knihoven. Arvéd a Plaček rozehrávají šachovou partii. Hra o duši vstupuje do finále.