Pod žižkovskou věží opět promluvil „Ivánek“. Čtvrtníček a Lábus se vrátili ke svému legendárnímu představení
Zdroj: herminapress

Pod žižkovskou věží opět promluvil „Ivánek“. Čtvrtníček a Lábus se vrátili ke svému legendárnímu představení

Vytvořeno dne 10.08.2022

 

Herci Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus se vrátili se svým ikonickým představením Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? na jeviště v rámci letní scény Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží. 

V legendární fotbalové fresce půjde Petr Čtvrtníček spolu s Jiřím Lábusem opět tomu štěstíčku naproti za skvělého doprovodu symfonického orchestru Bezdrev s dirigentem Janem Kučerou, jádro symfoniků tvoří tradičně Epoque quartet a chybět nebudou ani operní soĺisté Petr Wajsar a Daniela Smutná.

„Premiéra tohoto představení byla v roce 2005. Ani nevím, kolikrát jsme to už hráli, po 170. představení jsem přestal počítat Ale trh si „Ivánka“ žádá, ve fotbale se pořád něco děje. S Jirkou jsme vždycky improvizovali na témata, která byla po ruce. Třeba jsme hráli v den pohřbu Nelsona Mandely, který to měl na fotbalovém stadiónu. Je jasné, že se to v našem představení odrazilo. Bereme do hry vše, co se toho týká a co se nám hodí,“ usmíval se Petr Čtvrtníček při rozhovoru pro Aplausin.cz.

Veselá atmosféra představení má samozřejmě svého arbitra, fotbalového delegáta Jiřího Vyorálka, kterému přijde na pomoc i zástupce švédského fotbalového svazu Karl Rüster.

V hledišti usedli slavní fotbalisté a hokejisté, např. Patrik Berger, Jan Koller, Antonín Panenka, Jakub Voráček, Radko Gudas, či herci Martin Dejdar a Leoš Noha nebo komentátor Jaromír Bosák.