Taťjana Medvecká vzpomínala na natáčení, kde si sáhla na dno. Uhnal ji režisér Vávra
Zdroj: herminapress

Taťjana Medvecká vzpomínala na natáčení, kde si sáhla na dno. Uhnal ji režisér Vávra

Vytvořeno dne 10.08.2022

 

Herečka Taťjana Medvecká vzpomínala na natáčení filmu s Otakarem Vávrou, při kterém přišla k úrazu, a prozradila, že ve filmu Marečku, podejte mi pero! byla náhradnicí. 

Video soubor

Zdroj: TV Prima

Na popularitě Taťjany Medvecké nemalou měrou přidal film Marečku, podejte mi pero! – přitom v něm původně vůbec hrát neměla. „Přišla jsem na zkoušku kostýmů a na kostýmu bylo jméno Marta Vančurová. Tak jsem zjistila, že jsem záskok. A tak jsem se poprvé dostala do náručí Jiřího Schmitzera. A už nám to zůstalo,“ vzpomíná na jednu ze svých nejslavnějších rolí Medvecká.

Rok předtím natočila film s režisérem Otakarem Vávrou Osvobozená Praha. Nyní přiznává, že si během jeho natáčení sáhla na dno. „To bylo strašně těžký. Byla jsem na škole. S Naďou Konvalinkovou jsme byly dvě vězenkyně prchající z Terezína. Režisér říkal, že jedna bude ležet polomrtvá na voze, druhá utíkat. Chytrá Konvalinková řekla, že ona bude ležet. Tak já, pionýrka, že budu běhat. Dopadlo to katastrofálně. U filmu se všechno zkouší. Měla jsem běžet o život už na zkouškách. Ale nebyla jsem trénovaná. Když jsme šli na ostrý záběr, cítila jsem, jak mi svaly vibrují. Opakovalo se to mnohokrát. My jsme pak s mým tehdy ještě ne mužem měli jet na dlouhou dovolenou na Kavkaz. Dva dny před odjezdem mi volali z ateliérů, že se to musí natočit znovu, protože záznam utopili v laboratoři. Říkala jsem, že jedu pozítří na dovolenou, a oni, že to stihneme, zítra to natočíme a pozítří odjedu. Přišla jsem na to natáčení, nohy se ještě nezahojily, pořád se klepaly. Šla jsem za panem Vávrou, že mě ty nohy bolí a že bych ty zkoušky jen odchodila. Dovolil to, jenže když se jelo naostro, přeskočila jsem takový potůček a jako podťatá jsem padla. Natrhla jsem si stehenní svaly. Nakonec mě vezli na nosítkách do nemocnice. Na tu dovolenou jsem odjížděla a nemohla jsem na nohy došlápnout. Nikdy jsem ten film neviděla, takový jsem srab,“ vzpomíná Medvecká.