Napadený Jan Bendig se vyjádřil k útoku na svou osobu na Českém slavíku
Zdroj: herminapress

Napadený Jan Bendig se vyjádřil k útoku na svou osobu na Českém slavíku

Vytvořeno dne 25.11.2023

Zpěvák Jan Bendig reagoval na útok, který se stal při jeho příchodu na červený koberec na Českém slavíku neznámý muž zpěváka posypal moukou a nejenže mu zničil kostým, na kterém s módní návrhářkou Debbie Brown makali poslední půlrok, ale hlavně celý incident Honzu hluboce zasáhl. Klade si otázku, proč? 

Na vyjádření Jana Bendiga ihned zareagovali a podporu mu vyjádřili například Lucie Bílá, Jan Musil, Jasmina Alagič, Rytmus, Martina Pártlová, Josef Maršálek, Mahulena Bočanová, Monika Bagárová, Matěj Ruppert a další známé osobnosti, ale také fanoušci a lidé zdravého rozumu.   

Vyjádření Jana Bendiga k incidentu na Českém slavíku 2023 otiskujeme v plném znění:

Na tenhle večer jsem se neskutečně těšil. Že vynesu na červený koberec tenhle originální outfit a vy ho budete buď milovat nebo hejtovat. A taky si ho hlavně užiju po celoroční koncertní a hudební makačce. S návrhářkou @debbiebrown jsem tenhle oblek připravoval skoro půl roku a měli jsme z něj obrovskou radost. Ale stalo se bohužel co se stalo…

Furt nenalézám ty správný slova co k tomu říct. Mrzí mě to. Opravdu moc. To, že celej život musím stále určité lidi přesvědčovat o tom, ať mě neházejí do jednoho pytle a nekoukají na mě skrz prsty je už někdy psychicky fakt unavující. Nebudu lhát, ale včera mě to chvíli po tom incidentu totálně zlomilo a nevěděl jsem, co si mám myslet a co dělám špatně…

Furt se ptám “proč” ?

Snažím se makat, chci být vždy na každého slušný a být inspirací pro ostatní…

Ale pak se objeví někdo jako “tento”…ani nevím jak ho nazvat…a zase mi ukáže, že se prostě vždycky najde někdo, kdo vám to zkazí a zasáhne vás u srdce…

Měl bych jen jeden vzkaz pro toho dotyčného! Nebudu mu nadávat, i když mě to fakt mrzí a štve. Není to totiž můj styl, a to i díky krásné výchově mých milujících rodičů…:

“Nevím proč si to udělal? Proč zrovna já? Možná si čekal na někoho jiného a já ti v tom viditelném obleku padl do oka. Možná si čekal fakt na mě. Možná si myslíš, že mám v mém mladém věku všechno snadno jen lusknutím prstu. Ale ono to fakt tak není! Mám to v životě taky hodně těžký. Musím neustále někoho přesvědčovat o svých kvalitách, poslouchat předsudky kvůli své barvě pleti a vždy ze sebe vydat oproti ostatním o dvěstě procent víc, abych byl v jejich očích aspoň “dobrej” ….a spoustu dalšího. Není to snadný a někdy je to fakt unavující. To co si udělal byla fakt blbost. Ale jak už jsem psal. Nebudu ti nadávat. Možná někoho následující větou překvapím, ale zvu tě na některý z mých koncertů. Ať vidíš, že nejsem takovej, jakej si asi myslíš…že makám, snažím se v životě něco dokázat a být se pro spoustu mladých lidí, kteří se v životě teprve rozkoukávají inspirací. Třeba budu i inspirací pro tebe, že to co si udělal byla fakt blbost a klukovina…”

Nechci, aby se tahle věc zvrtla v nějaký rasistický podtext a následnou pomstu. Násilí totiž plodí další násilí. A tady na světě je ho už i tak dost. Ukažme lidem co rádi používají předsudky proti nám romákům nebo lidem z jinou orientací či národností, že jsme a budeme vždy nad věcí a budeme dělat inspirativní věci, které jednou změní celkové vnímání nás všech…

Vám všem děkuji za krásná slova podpory. Ukázalo mi to, že tu jsou i lidi co mě mají rádi a záleží jim na mě. Děkuju. Teď jsem to potřeboval víc než kdy jindy. A hřeje mě to u srdce. Mějte se rádi. Zavolejte teď vašim rodičům a nejbližším a řekněte jim, že je máte rádi. Protože nikdy nevíte co se semele za minutu…

Jsem Roma Boy a já to nikdy nevzdám! Jedeme dál…

Váš Honza

P.S.: A závěrem bych řekl, že mám aspoň z čeho upéct Vánoční cukroví…

 

 

 

Default User Image
Khal, 26.11.2023 07:58
Púl roku makáš na oblečku pro panenky a jsi z toho vyřízený. Zatím co ostatní dřou aby mohli zaplatit nájem a drahou elektřínu za kterou může naše vláda. Namísto toho by jsi mohl trochu bojovat v médiích za tyto lidi. Jako to dělají maximálně dva jedinci v této republice. Ty máš tu možnost, Ty vystupuješ na veřejnosti. Lidí od strojú ve fabrice tuto možnost nemají.
Default User Image
Dave, 26.11.2023 08:36
Chcete aby při vystoupení řešil energie ? Nebo že někdo dře ve fabrice ? To jako fakt ? Děkujte vaší vládě a ukrajincům .Díky nim přišla bída a drahota . Jeli jste až na hranice aby jste si je dotáhli domů. Co jste čekali ? Peníze který se jim pořád cpou budou chybět a někdo je do státní kasy musí vrátit . Že stimhle neumíte vystoupit veřejně. Že se neopřete do jiných celebrit ať to řeknou nahlas . Na to češi koule nemají leda tak psát na netu a v hospodě u píva .
Default User Image
Libuše Černoho…, 26.11.2023 08:15
Já ti nesmírně fandím protože jsi Rom,já mám za manžela Roma a vím co to to znamená můžeš mít naklizeno,chodit do práce ,mikomu neubližovat a pořád jsi ten špatnej.Bůh at rozhodne.
Default User Image
Anonym, 26.11.2023 15:49
To bylo domluvený aby se o něm mluvilo.Ty komedianti jsou na prášky když o nich není zmínka na sítích
Default User Image
Anonym, 27.11.2023 03:41
No kostým do války to teda není !! No a být odveden na vojnu tak už tu není !! A to ze to bylo domluvený je jasný čeká na signál !!
Default User Image
Anonym, 27.11.2023 10:17
To je česká závist. Se závidí i nemoc. Nemáme respekt, pokoru, jenom tu závist a zlobu. Smutné.