Natáčení seriálu Špunti na cestě bylo pro Jiřího Langmajera hodně prázdninové
Zdroj: herminapress

Natáčení seriálu Špunti na cestě bylo pro Jiřího Langmajera hodně prázdninové

Vytvořeno dne 05.01.2022

Rodina Veselých se vydává na cestu po Česku. V autobusu značky Robur. A to i navzdory tomu, že takto si nikdo letní dovolenou ani v nejmenším nepředstavoval. Na obrazovky České televize přijíždí nový seriál Špunti na cestě.

V hlavních rolích se představí Anna Polívková s Davidem Novotným v roli rodičů tří chlapců a jedné holčičky a Tatiana Dyková s Jiřím Langmajerem coby rodiče dvou dospívajících dívek a jednoho očekávaného přírůstku. „Hraji právníka Igora, který neumí lhát. Hraji v podstatě sám sebe, já také neumím lhát. Strašně jsem se na natáčení těšil, protože režisér Jiří Chlumský má své herce rád. Přestože natočit takový seriál je velké martyrium, byly to pro mne spíš prázdniny, než práce,“ uvedl Jiří Langmajer.

Pro režiséra Jiřího Chlumského a kreativního producenta Josefa Viewegha příprava na natáčení 13. dílného seriálu nebyla procházka růžovým sadem. Protože dát dohromady takové vynikající herce je v dnešní době nemyslitelné.  „Sehnat pět nejznámějších herců je dneska zcela nemožné. Ale povedlo se! I když je pár záběrů, kdy zezadu je hrají dvojníci. Například jeden osvětlovač byl stejně zarostlý jako Miroslav Donutil. Tak když bylo potřeba a Mirek nemohl, osvětlovač naskočil, odehrál a pak si šel zase po své práci,“ prozradili Jiří Chlumský a Josef Viewegh.

První díl třináctidílné rodinné komediální série uvede ČT1 už tento pátek od 20:10 hodin.

producent: Fresh Lobster – Ludvík Mareček // scénář: Marcel Bystroň, Petr Hudský // režie: Jiří Chlumský // dramaturgie: Petr Pauer // hudba: Ondřej Brousek // kamera: Asen Šopov // výkonná producentka ČT: Monika Effenbergerová // výkonné producentky Fresh Lobster: Šárka Ch. Oujezdská, Martina Stránská // kreativní producent: Josef Viewegh  // hrají: Miroslav Donutil, Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, David  Novotný, Anna  Polívková, Arnošt Goldflam, Pavla Gajdošíková, Pavel Liška a další // v dětských rolích: Viktor Antonio, Antonín Holoubek, Filip Antonio, Veronika Divišová, Ella Dvořáková, Jolana Jirotková a další