Nejhorší role Marka Vašuta: Mokrý zombík v americkém filmu! Proč už to nechce nikdy zažít?
Zdroj: herminapress

Nejhorší role Marka Vašuta: Mokrý zombík v americkém filmu! Proč už to nechce nikdy zažít?

Vytvořeno dne 03.11.2022

Slavnostním poklepáním základního kamene začala výstavba nového filmového ateliéru číslo 7 Prague Studios  v pražských Letňanech.  Na základní kámen nové haly za 650 miliónů korun, „nadupané“ nejmodernější technologií Led Volume, poklepal také herec s bohatou zahraniční filmovou zkušeností, Marek Vašut. A přestože je revoluční záležitostí hodně nadšený, zastesklo se mu po starých filmařských časech.

„Tenkrát bylo na place víc srandy. Všechno trvalo dlouho, točilo se celuloidový pásek, byly tam prostoje, muselo se čekat na počasí. Byl čas na povídání a na srandu. Dneska díky digitální technice nemusíte čekat ani na to počasí. V počítači se to potom všechno doladí. Dnešní natáčení je dobře naolejovaná mašina, která běží, prostoje nejsou skoro vůbec žádné. Je to tvrdá práce,“ uvedl zkušený herec Marek Vašut, který při natáčení prošel bezpočet lokací a zajímavých míst.

„Nejkrásnější lokace byla před 34 roky v Kuala Lumpur, kde se točil britský akční seriál. To je naprosto skvostné město, které mě udivilo. Tam jsem viděl, jak skutečně funguje multi- kulti prostředí. Křesťané, hinduisté, budhisté, taoisté a muslimové tam vedle sebe žijí stovky let. Ne, že najednou přijde ohromné množství lidí z nekompatibilní jiné kultury. Tam to opravdu rostlo stovky let a funguje to. To bylo nejlepší filmování,“ vzpomínal Marek Vašut a samozřejmě přidal také vzpomínku na nejhorší natáčení.

„To bylo s Američany v Průhonickém parku. Točili fantasy film a já jsem tam hrál zombíka. Pan režisér měl vymyšleno, že když budeme na scéně, tak musí pršet. Ale diváci si to neuvědomují, když totiž drobně prší, tak to není ve filmu vidět. Ve skutečnosti musí přijet hasiči a plac brutálně pokropit. Podotýkám, natáčelo se v únoru, teplota tak 2-3 stupně nad nulou a my byli pořád durch. Měli jsme tam stan, kde byl obrovský teplomet. Nebyl čas se převlékat. Tak jsme tam seděli u tepla a kouřilo se z nás. To už opravdu nechci zažít.“

Nový prostor studia 7 by měl být hotov na jaře příštího roku a hned se v něm začne připravovat třetí série epického sci-fi seriálu podle románu Isaaca Asimova Founadation (Nadace).