Neužil, Suchánek, Langmajer a další borci se dali na sport. Do čeho se pustili?
Zdroj: TV Nova

Neužil, Suchánek, Langmajer a další borci se dali na sport. Do čeho se pustili?

Vytvořeno dne 19.10.2021

 

Začalo natáčení osmidílného komediálního seriálu Národní házená. Pod scénářem je podepsán Michal Suchánek a režie se ujal Vladimír Skórka. V hlavních rolích se objeví Václav Neužil, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Martin Pechlát, Petr Vršek, Jakub Špalek, Jitka Schneiderová, Veronika Žilková a další.

„Rádi sportujeme, ale potřebujeme si nahlas heknout, že nás u toho něco bolí. Dokážeme vyvinout nesmírné úsilí a dokázat nemožné – ale cestou u toho brbláme, že to nepůjde. Ze svých kamarádů si děláme legraci, ale jen tím skrýváme, že ve skutečnosti bychom za ně položili život,“ říká kreativní producentka TV Nova Lenka Szántó a uzavírá: „Výjimečný talent Michala Suchánka a Vladimíra Skórky nám všem zaručuje, že se v seriálu všichni trochu poznáme – ale zlobit se nebudeme. Potečou nám slzy smíchu.“

Děj nového komediálního seriálu se točí kolem skupinky přátel, kteří pomalu začínají přicházet o ambice, mladickou energii i o zdraví. Ve vzpomínkách se upínají ke zlatým časům, kdy v hlubokých devadesátkách jejich tým vyhrál šampionát v Národní házené. Ve sportovní disciplíně, která je upravenou, českou verzí tradiční házené. Sportu, kteří mnozí – a zejména pak hrdinové nového seriálu – považují za jeden z největších přínosů Česka, resp. Československa světu. Hned vedle Antonína Dvořáka a pivního ležáku. Letargické plynutí času na maloměstě je přerušeno, když přijde pozvánka na Světový šampionát veteránů Národní házené na Slovensku. Odkvetlí házenkáři tak musejí zapomenout na rutinu i pohodlí, začít trénovat a celkově se dát trochu dohromady. „Míč v ruce, národka v srdci“ a především pak celoživotní kamarádství provede partičku svérázů nelehkou cestou na Světový šampionát.

Natáčení začalo v Říčanech a pokračovat bude na lokacích v Řevnicích, Velvarech, nebo Bakově nad Jizerou. Premiéra seriálu na Voyo je naplánována na jarní sezonu příštího roku.