Nevěsta Fialová, hysterická matka Krobotová a horský svůdník Lambora! To je film Láska hory přenáší
Zdroj: herminapress

Nevěsta Fialová, hysterická matka Krobotová a horský svůdník Lambora! To je film Láska hory přenáší

Vytvořeno dne 02.05.2022

 

Příběh a zmatky jednoho divokého svatebního dne z různých pohledů přinese do kin česko-slovenská romantická komedie „Láska hory přenáší“. Natáčela se během března ve Vysokých Tatrách, režisérem je Jakub Machala.

V hlavních rolích se představí Anna Fialová, Lenka Krobotová, Marek Lambora, Csongor Kassai, Natália Germani, Richard Stanke, Petra Nesvačilová, Vanda Chaloupková, Lukáš Příkazký nebo Noël Czuczor. Svatebního zpěváka Davida Krause hraje David Kraus.

Nevěstě Alex se její velký vysněný den v zasněženém horském hotelu doslova hroutí před očima, místní instruktor lyžování a svůdník plánuje opravdové rande a otec nevěsty hledá ženicha, za jehož zmizení je asi zodpovědný.

Největší krizi v nevyzpytatelném horském prostředí zažili filmaři hned začátkem natáčení. Pohádkově zasněžené okolí postihla náhlá obleva právě před tím, než měly vzniknout důležité exteriérové scény na terase hotelu. „Nervózně jsme sledovali, jak se dva dny před exteriérovou scénou začíná ve sněhu objevovat zelená tráva, a začali jsme počítat náklady na umělý sníh. Nakonec nás ale Tatry a jejich proměnlivé počasí přecijen podržely a sníh nám během chvíle napadl přírodní a opravdový,“ říká česká producentka filmu Kateřina Buzková z DARQ studia.