Veronika Žilková zase v plném nasazení! Uspořádala koncert pro ukrajinské uprchlíky
Zdroj: Divadlo Broadway

Veronika Žilková zase v plném nasazení! Uspořádala koncert pro ukrajinské uprchlíky

Vytvořeno dne 01.05.2022

 

V pražském Divadle Broadway se uskutečnil koncert „Vzkříšení“ na podporu ukrajinských umělců a ukrajinských uprchlíků, jehož účelem bylo poskytnout ukrajinským uprchlíkům jejich kulturní prostředí. Dramaturgii měla pod svou taktovkou herečka Veronika Žilková, která byla také spolupořadatelkou tohoto koncertu.

Na koncertě vystoupilo 20 ukrajinských umělců mezi nimiž byla např. Halyna Kmetiuk houslistka Kyjevské filharmonie či běloruská dramatička Diana Balyko, která je aktuálně na tvůrčí rezidenci v Činohře Národního divadla. Všichni umělci dostali za svůj umělecký výkon honorář, který jim snad alespoň trochu pomůže v jejich nelehké sociální situaci.   

Veškeré vstupenky na koncert se rozdistribuovaly mezi azylová centra v Praze a ve Středních Čechách a sál Divadla Broadway byl zaplněn ukrajinskými uprchlíky, kteří měli možnost vidět a slyšet ukrajinské národní písně, tance a své národní umělce.

Koncert se konal za účasti rady Velvyslanectví Ukrajiny pana Jevhena Kuleša a také pravoslavného kněze Vasyla Čerpka, který pronesl modlitbu, jelikož se koncert konal na pravoslavné Velikonoce.  

Divadlo Broadway bylo zaplněné do posledního místa a všichni si tento krásný koncert užili.