Rocker Petr Janda slaví 80
Zdroj: herminapress

Rocker Petr Janda slaví 80

Vytvořeno dne 02.05.2022

Petr Janda slaví dnes (2. května) 80. narozeniny. Jako hlavní dárek nadělil sobě i fanouškům sólové album Asi se mi nebude chtít. 

Petr Janda a Olympic k sobě neodmyslitelně patří a tak to zůstane i nadále. Nové album je však mimořádnou událostí k jeho osmdesátinám. Je jasné, že melodické nápady nezapřou autora zhruba tisíce písní a desítek hitů, které složil především pro skupinu Olympic. A přece je sólová deska v mnohém odlišná. Je to určité bilancování, ohlížení a vzpomínání, ale rozhodně ne odcházení.

„Řekl jsem si, že udělám desku napříč žánry. A tak jsem udělal. Na albu najdete pop, rock, folk, klasik, jazz i písničky. Prostě žánry, kterými jsem do určité míry prošel. Až si to poslechnete, zjistíte, že to i tak drží krásně pohromadě. Budu moc rád, když se vám moje album bude líbit. Pěknej poslech a volume right!“ vzkazuje svým fanouškům Petr Janda.

O tom, že zpěvák, kytarista a skladatel má energie stále na rozdávání, svědčí nejen chystané album, ale i koncertní turné k 60. výročí kapely Olympic. To vyvrcholí speciálními koncerty 18. a 19. listopadu ve Velkém sále Lucerny.