Vrásky na čele režiséra Radka Balaše: Na zkoušky Cabaretu máme málo času. Bude to mazec!
Zdroj: herminapress

Vrásky na čele režiséra Radka Balaše: Na zkoušky Cabaretu máme málo času. Bude to mazec!

Vytvořeno dne 10.05.2021

K odložené práci na muzikálu Cabaret se do Divadla Bez zábradlí vrátil režisér Radek Balaš. Divadlu nepřející doba mu způsobila nejednu vrásku na čele a zkušený muzikálový režisér musel měnit tvůrčí plány.

„Třikrát jsme odkládali zkoušení, což neblaze zasáhlo do obsazení muzikálu. Například už na začátku jsme měli do role židovského obchodníka napevno domluveného vynikajícího zpěváka Csongora Kassaie, který se na to moc těšil. Ale, když už se potřetí posouval termín, musel zkoušky odvolat, protože má i jiné závazky. Je mi to líto. Zase je to výhoda pro Dušana Sitka, který řekl, že svoji roli Herr Schultze zvládne bez alternace,“ uvedl Radek Balaš.

Další úskalí vidí režisér muzikálu Cabaret v tom, že umělci přišli o drahocenný čas, protože zkoušky měly začít už v lednu. „Na zkoušení jsme měli mít tři měsíce a teď, i kvůli dalším povinnostem herců, se nám zkoušky „smrskly“ na devět týdnů. Musíme za krátkou dobu nazkoušet hodně těžký muzikál. To bude docela mazec,“ řekl režisér Balaš, ale pak prozradil, jak si se vzniklou situací poradí. Má na to speciální plán, který ho nabíjí optimismem. Říká se tomu, že tzv. jedeme na třech strojích. První skupina zkouší na jevišti, druhá v divadelní kavárně a třetí s korepeticemi na zkušebně.  Po hodince, dvou, se ty skupiny prohodí. I já se budu točit. Než se zase všichni sejdeme na jevišti, přenechám toto místo paní choreografce.“

Tvůrčí tým nabízí další zajímavé herecké osobnosti, jako jsou Jitka Sedláčková, Hana Seidlová, Dušan Sitek, Josef Carda, Filip Kaňkovský, Nikol Kouklová, Barbora Šampalíková, Vendula Příhodová, Linda Fernandez Saez, Petra Kosková a Mária Bikárová. O taneční část se postará významná česká choreografka Jana Burkiewiczová, pěvecké nastudování má na starosti Jana Balašová a to hudební Jakub Šafr se svým orchestrem.

Premiéry jsou plánované na 2. a 3. září 2021 v Divadle Bez zábradlí. Vstupenky jsou již nyní v prodeji