Waldemar Matuška: Vychází album jeho hitů, které brzy zazní v muzikálu. Písničky nestárnou
Zdroj: herminapress

Waldemar Matuška: Vychází album jeho hitů, které brzy zazní v muzikálu. Písničky nestárnou

Vytvořeno dne 13.09.2021

 

Muzikál Láska nebeská pražského Divadla Broadway vznikl na základě oblíbených písní legendárního zpěváka Waldemara Matušky. Premiéra je naplánovaná na 30. září 2021. Uvedení muzikálu bude předcházet vydání stejnojmenného alba s originálními nahrávkami Waldemara Matušky z let 1961 až 1980. Album Láska nebeská na 2CD, LP i digitálně vydal Supraphon již 10. září.

Waldemar Matuška byl skvělým zpěvákem s darem energie rozjetého námořníka, civilně sentimentálního trubadúra, přirozeně swingujícího interpreta, ale také citlivě zpracovávajícího obdivovatele country-music. Jeho hity jako například Slavíci z Madridu, Píseň pro Kristýnku, Tisíc mil, A tak dál nosíš po kapsách sny mládí, Tereza, Sbohem, lásko, To všechno odnes čas anebo Růže z Texasu patří dnes již do tzv. zlatého fondu vydavatelství Supraphon, se kterým Waldemar Matuška spolupracoval od roku 1961, kdy natočil svůj první singl Suvenýr. A protože byl Waldemar Matuška nejen výrazným muzikantským typem, ale také přátelským člověkem, lidé na něj nezapomínají ani ve chvíli, kdy už tu s námi bohužel dvanáct let není. Nedožité devadesátiny Waldemara Matušky si připomene v červenci příštího roku.

Láska nebeská bude už čtvrtým muzikálem pomyslné řady, který vznikl na základě písní slavného českého interpreta. Předchozí takzvané „hitmuzikály“ využily tvorbu Václava Neckáře (Mýdlový princ), Karla Gotta (Čas růží) a Heleny Vondráčkové (Kvítek mandragory). Ke všem také Supraphon vydal alba původních nahrávek.