Úspěšný závěr roku Michala Prokopa: Pobral dvě ocenění za prodej posledního alba
Zdroj: Supraphon

Úspěšný závěr roku Michala Prokopa: Pobral dvě ocenění za prodej posledního alba

Vytvořeno dne 27.12.2021

Michal Prokop, který letos v květnu s kapelou Framus Five vydal po devíti letech vřele přijaté nové řadové album Mohlo by to bejt nebe..., svou novinku představil a pokřtil konečně také před pražským publikem! Stalo se tak v rámci tradičního Vánočního koncertu, který hostila pražská Lucerna.

Během koncertu, jehož hosty byli frontman Olympicu Petra Janda a kapela Colorful People, bylo nové album kromě samotného křtu také oceněno Zlatou a Platinovou deskou Supraphonu za skvělé prodeje na 2LP, CD i prostřednictvím digitálních platforem!

Vystoupení, jemuž přímo ve Velkém sály Lucerny přihlíželo tisíc diváků a mnoho dalších online v rámci živého přenosu na webových stránkách. Michal Prokop věnoval vzpomínce na v pondělí 20. 12. zesnulého spoluhráče, skvělého kytaristu a velkou osobnost domácí scény Luboše Andršta, který s Prokopem natočil nejen jako kytarista, ale i jako autor a aranžér od roku 1970 pět řadových alb, čtyři živáky a zčásti se podílel i na letošní albové novince.

„Luboš vždycky říkal, že jsme něco jako dva rockoví spolužáci. Byl mým služebně nejstarším spoluhráčem. Stačil ještě připravit aranže u dvou svých skladeb a u Ježkova Světa naruby, který je jakýmsi bonusem na albu, byl u natáčení základů. Pomohl také s aranží mojí skladby Má vlast, kde stihl natočit i akustické kytary v první sloce, ale pak už hrát nemohl,“ řekl člen Síně slávy Cen Anděl ke své poslední spolupráci s Andrštem v době vydání alba Mohlo by to bejt nebe....