Propadák vánoční pohádky Jak si nevzít princeznu nezachránily ani sudičky Janžurová, Konvalinková a Kolářová
Zdroj: Česká televize

Propadák vánoční pohádky Jak si nevzít princeznu nezachránily ani sudičky Janžurová, Konvalinková a Kolářová

Vytvořeno dne 25.12.2021

 

Večerní štědrovečerní pohádka v České televizi patří v mnoha českých rodinách ke každoročnímu koloritu a tak je vcelku logické, že se k ní divák vyjadřuje věru kritičtěji, než k ostatní televizní tvorbě. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy měla premiéru pohádka Jak si nevzít princeznu.

Již v polovině vysílacího času se však na sociálních sítích začaly objevovat první divácké reakce a bohužel vesměs  negativní. Bez nápadu, nuda, neznámí (béčkoví) herci a ti dobří a populární, tedy Janžurová, Konvalinková, Kolářová a Táborský nemají co hrát. Mnozí diváci ocenili dobrý nápad, ale konečný výsledek hodnotili jako velmi sporný.„Trochu se rozpadl scénář, bylo to utahané, bez napětí a charisma. K postavám jsem si nevytvořila bližší vztah. Prostě neurazí ani nenadchne,“ píše divačka Ivana. A ještě jeden z mnoha od Jaroslava: „Zmatek nad zmatek, nepřehledná, překombinovaná pohádka.“Ovšem, byli i tací diváci, kterým se pohádka líbila, dlužno dodat, že jich bylo minimu. 

S láskou pak v diskuzi mnozí diváci vzpomínali na takové (pohádkové) skvosty jako Nesmrtelná teta Zděňka Zelenky, Princezna ze mlejna či Z pekla štěstí Zdeňka Trošky a nemohl chybět ani Anděl Páně Jiřího Stracha nebo S čerty nejsou žerty Hynka Bočana.

Poznámka redakce: Bohužel, ne mnozí, ale přesto, se někteří diskutující, jak je v současnosti zvykem, místo hodnocení samotné pohádky spíše zaměřili na trolling samotné diskuze či sprosté urážky diskutujících, jedno jestli pohádku chválili nebo kritizovali.

 

 

 

Default User Image
paveldivis.zn, 25.12.2021 13:32
Při vší úctě k herečkám Kolářové a Konvalinkové by se tyto hodily spíše do rolí čarodějnic. Sudička by měla být hezká a ne "bába nad hrobem".
Default User Image
Vítězslav, 25.12.2021 14:09
Co si já pamatuji z pohádek, nevím, že by sudičky kdy byly nějaké mladice... Spíše mi vadí princezna, vypadající na 40...
Default User Image
john.doe, 26.12.2021 00:42
tohle musel napsat nejalej pedofil...vsude chces mit mlady maso co ty nadhero...doprdele je to jen pohadka...!!!....(;...
Default User Image
Karel Hromada, 26.12.2021 23:38
Nejde o "mladý maso", sprosťáku, ale o aspoň základní věrohodnost postavy!
Default User Image
Anna , 27.12.2021 10:57
myslím, že sudičky jsou v pohodě, tak nevím, co tady řešíte. Miss Universe je na jiném kanálu.
Default User Image
Zdenál, 25.12.2021 16:43
Jediné co mi vadilo byla jakási zahraniční herečka v roli Královny, to fakt nechápu. Jinak jsou daleko pitomější pohádky než tato.
Default User Image
john.doe, 26.12.2021 00:45
jako tomu se rika zahranicni koprodukce...proste cast penez zaplatila jina spolecnost nez nase ct a byla bud z nemecka nebo slovenska v tomto pripade...a kdyz neco takto zaplatis chces tam aspon nekoho dosadit...to je klasicky deal v tyhle branzi...a bez tecvh penez jen za prachy ct by to mohlo byt na urovni papundeklovych pohadek ala studio brno...nic vic za tim nehledejte...(;...
Default User Image
Vladimíra , 26.12.2021 07:22
...třeba Tři bratři - to byla ta nejhorší pohádka, kterou jsem za 60 let viděla.