Operace a žebřík! Dvě věci, které Bolek Polívka na place opravdu nemusí
Zdroj: herminapress

Operace a žebřík! Dvě věci, které Bolek Polívka na place opravdu nemusí

Vytvořeno dne 06.07.2020

 

Že má dobrou krev prokázal Bolek Polívka na place natáčení filmu Gump. Na jeho nohu se mu přisálo klíště a nechtělo se pustit. Přestože byl Bolek ošetřován šikovnými děvčaty z filmového štábu, prohlásil o sobě, že je posera. A to prý je velký rozdíl, než kdyby řekl, že se nebojí.

"No posera to radši řekne, a ten kdo se takzvaně nebojí, neřekne, že se bojí..."

Bolek Polívka

„No posera to radši řekne, a ten kdo se takzvaně nebojí, neřekne, že se bojí. Posera to vyjádří. Já bych řekl, že jsem zkušený, protože jsem prodělal boreliózu a dokonce jsem napsal hru, kterou hrajeme s Milanem Lasicou, která se jmenuje Klíště.“

Režisér F. A. Brabec si do svého filmu o psím životě vybral Bolka Polívku do role bezdomovce, který se svým psem najde psa a prožívá s ním svoje a jeho osudy. On má totiž rád zvířata a zvířata mají rády jeho. Bolek Polívka se na tuto roli hodí, protože i on má ke zvířatům hodně blízko.

„Mám koně, mám psa, máme kanárky a papoušky. Máme děti a k těm zvířata patří. Marianka má ještě morče a malou myšku a skoro dospělí kluci zase chtějí jezdit na koni, proto mám zvířata,“ počítal Bolek Polívka, které zvířecí bytosti s nimi sdílí domácnost.

Scéna, kdy Bolek Polívka leze po žebříku na střechu pro malé kotě, nedělala herci zrovna dobře na duši. S žebříky má celoživotní problém.

„Dokonce jsem už i dvakrát spadl. A také si vždycky vzpomenu na výkřik Baryna Tichého, mého kamaráda, který stavěl naší scénu. Vylezl na starý, rozklížený žebřík, padl do židlí a řekl: „Na toto nikdy nevlezu.“ To mohou být velké svině, nikdy nevíte, co takový žebřík udělá,“ usmíval se herec na zahradě fary ve Velvarech, kde se scéna natáčela.

Film Gump je točený podle knihy „Gump: pes, který naučil lidi žít“, autora a scenáristy Filipa Rožka. Ve filmu také uvidíte Evu Holubovou, Ivanu Chýlkovou Karla Rodena, Richarda Krajča a další známé herce. Zahraje si také skutečný, týraný pes Gump, kterého se spisovatel Filip Rožek ujal.