Jak se zrodila hvězda Ivety Bartošové? Minisérie Iveta představuje první trailer
Zdroj: Se svolením TV Nova

Jak se zrodila hvězda Ivety Bartošové? Minisérie Iveta představuje první trailer

Vytvořeno dne 14.04.2022

Iveta Bartošová by včera oslavila 56. narozeniny. Byla jedinečným hlasem své generace, romantickou princeznou československého popu, v druhé půlce osmdesátých let se stala zjevením na tuzemské hudební scéně.

Video soubor

Zdroj: TV Nova

Třídílná minisérie scenáristy a režiséra Michala Samira sleduje Ivetin (Anna Fialová) příběh od prvních pěveckých kroků v rodných Beskydech, kdy spolu se svou sestrou Ivanou (Eliška Křenková) začíná navštěvovat školní sbor, přes průlom na festivalu Mladá píseň v Jihlavě z roku 1983 až po její partnerství s Petrem Sepéšim a vznik kolosálního hitu Knoflíky lásky. Ze dne na den se z obou zpěváků stává národem milovaný pár. Kromě exponovaného vztahu se svým pěveckým kolegou se minisérie zaměří také na Ivetin rodinný život.

„Spousta lidí vnímá Ivetu Bartošovou a Petra Sepešiho jako Romea a Julii osmdesátých let. Jako zamilovaný pár té doby, největší tehdejší love story. Jenže realita vnímání vztahu ze strany Petra Sepešiho byla jiná, než si veřejnost často myslí,“ přibližuje scenárista a režisér Ivety Michal Samir.

Výlučnou kvalitou této minisérie je empatie, s níž nahlíží na člověka, kterému se empatie v životě žalostně nedostalo. Přál bych podobný portrét každému, kdo se stal veřejným majetkem a na koho měli všichni, včetně mě, názor. Tahle minisérie je první, kdo Ivetu Bartošovou nesoudí,“ shrnuje kreativní producent za Voyo Matěj Podzimek, dvojnásobný držitel Českého lva. Producent Matěj Chlupáček, který za rok 2020 získal Českého lva za nejlepší televizní seriál, dodává: „Chtěli jsme být ve shodě s těmi, kterých se příběh týká, a tak jsme nakonec celou sérii společně s režisérem Michalem, který byl hybatelem všech jednání, tvořili se souhlasem Ivetina syna Artura, sestry Ivany, maminky Svatavy, manžela Josefa, ale i dětí Ladislava Štaidla a pozůstalých po Petru Sepéšim. Byla to dlouhá, ale takhle s odstupem věřím, že jediná správná cesta, jak příběh Ivety odvyprávět pravdivě.“

Diváci mohou první díl třídílné minisérie Iveta sledovat od 6. května exkluzivně na Voyo. Dva následující pátky bude na Voyo uveřejněn další díl.

Hrají: Anna Fialová, Vojtěch Vodochodský, Eliška Křenková, Miroslav Hanuš, Alena Mihulová, Igor Chmela, Daniel Kadlec, Jana Boušková Jan Vondráček, Mia Petráčková, Terezie Holá, Robert Mikluš, Patricie Pagáčová, Petr Vydra, Miroslav Hruška, Marta Dacingerová a další