Ben Cristovao propálil, jakým utrpením si prošel Petr Jákl, režisér filmu Jan Žižka
Zdroj: Se svolením Hitrádio

Ben Cristovao propálil, jakým utrpením si prošel Petr Jákl, režisér filmu Jan Žižka

Vytvořeno dne 01.09.2022

Úterním hostem na Hitrádiu byl tentokrát zpěvák a nově také herec Ben Cristovao. Ten promluvil nejen o své roli ve velkofilmu Jan Žižka, kde ztvárnil kumánského nájezdníka Ajdara, ale prozradil také, jak prožíval celé natáčení producent a režisér Petr Jákl. Údajně trpěl obrovskými bolestmi, o kterých ani nikde veřejně nemluví. 

Na otázku moderátorky Hitrádia Katky Pechové, Jak se Benovi spolupracovalo s Jáklem, se Ben rozvášnil a pěl na Petra Jákla velké ódy. „Tak tohle je jeden z největších divů světa. Já jsem věděl, že je to jako frajer. Že je ve spousta směrech hodně talentovanej, šikovnej a tak, ale to, co tam předváděl…jakým způsobem měl přehled o všem, co se tam děje, od kaskadérů, přes herectví, po záběry, všechno si ladil. Řeknete si, samozřejmě je to režisér, ale on tohle všechno řešil s obrovskýma bolestma,“ prozradil ve Snídani šampionů na Hitrádiu Ben Cristovao.

Při natáčení filmu měl prý Jákl velké bolesti, které mu způsobilo dávné zranění z juda a téměř nemohl při natáčení pořádně chodit a pohyboval se pomocí speciálního vozíku, který připomínal koloběžku. „Jak on třeba dotočil něco a pak odešel kousek někam stranou, třeba do lesa, a jen si tam na chvilku sednul a zvládal tu bolest. Bylo to neuvěřitelný. Představ si, že točíš největší velkofilm, který si kdy natáčel, velkofilm s největším budgetem a do toho bojuješ s něčím takovým. A musíš se stoprocentně soustředit a tak. Já vám říkám, že jsem v životě neviděl něco takového. Tohle to byl ten největší výkon, který jsem na tom celým setu viděl. A to jsem viděl sakra velký výkony, co tam lidi dělají od kaskadérů až po herce. Ale tohle bylo absolutně z jiného světa. Neuvěřitelný…“

Sám Jákl se o těchto peripetiích a svém zdravotním stavu při natáčení nikde nezmiňuje, proto se Ben Cristovao na konci živě vysílaného rádiového rozhovoru lekl, že vlastně neví, jestli je vůbec oprávněný tyto informace pouštět na veřejnost. „On to ani neříká, a přitom je to úplně neuvěřitelný…On o tom nemluví, tak ani nevím, jestli já o tom můžu vlastně mluvit…“  uzavřel Ben Cristovao na Hitrádiu a snažil se obratem měnit téma.