Legendární zpěvačka Naďa Urbánková odešla do pěveckého nebe
Zdroj: herminapress

Legendární zpěvačka Naďa Urbánková odešla do pěveckého nebe

Vytvořeno dne 04.02.2023

Už to vypadalo, že se Naďa Urbánková z těžkého průběhu onemocnění covid vyléčí, ale osud tomu chtěl jinak. Naďa Urbánková včera (3. února) večer zemřela. Na sociální síti skonu své maminky informovala dcera Jana Fabiánová.

„S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá Slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3. 2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním Covid-19. Zemřela ve spánku, bez bolestí,“ uvedla Jana Fabiánová a poprosila o soucit a soukromí. Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Děkuji Ti za všechno, maminko moje. Miluji Tě napořád. Tvoje Jana.

Naďa Urbánková začínala jako herečka v divadle v Pardubicích. Ale pamětníci si ji pamatují z Divadla Semafor, kde hrála a zpívala s kapelou Country Beat Jiřího Brabce. Naďa Urbánková udávala trend v nošení brýlí. Její velké, kulaté brýle si našly své místo v nabídce optik.

Osm let měla vztah s Josefem Abrhámem. V roce 1990 se vdala do Švýcarska a po rodinných problémech se po několika letech vrátila zpátky a navázala na svoji pěveckou kariéru. Naďa Urbánková se léčila na rakovinu. Měla jednu dceru, zpěvačku a výtvarnici Janu Fabiánovou.