Největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague startuje už za dva týdny!
Zdroj: Se svolením Metronome Prague

Největší metropolitní hudební událost roku Metronome Prague startuje už za dva týdny!

Vytvořeno dne 07.06.2023

Letošní 6. Metronome Prague má nakročeno k historicky nejúspěšnějšímu ročníku.  Od 21. do 24.  června obsadí 100 tisíc m2 areálu Výstaviště Praha sedm scén, na kterých se vystřídá při 80 vystoupeních na 300 účinkujících.

Těšte se na velká jména zahraniční i domácí hudební scény,  jako jsou Jamiroquai, ZAZ, Moderat, Aurora, M83, Editors, Tove Lo, J.I.D, White Lies, Kelvyn Colt, Frosti, Jana Kirschner, Zrní, Midi Lidi, Supercrooo, PSH a další.

Organizátoři pracují s rozpočtem zhruba 100 milionů korun a očekávají návštěvnost 25 000 lidí, pro které do detailu vyladili servis, gastronomii, zázemí i doprovodné aktivity. A to včetně speciální únikové hry přímo v areálu,  foodtrucků plných domácích i exotických specialit, čepované legendy Pilsner Urquell i craftových piv z pivovaru  Proud a Vinohradského pivovaru a také vín z Moravy, Španělska i Francie. 

„Po čase nejlépe připravený ročník, který poběží tak, jak jsme si původně přáli. Do Prahy míří i někteří, kteří nebyli původně na programu. S Jamesem Harriesem vystoupí čerstvý držitel Grammy baskytarista Mark Haynes ze Snarky Puppy. Diváky překvapí vystoupení smyčcového Eve kvarteta. Nemohu to ještě prozradit, ale jedna kapela se rozhodla pokřtít své album v pátek uprostřed publika. Jako první festival nabídneme návštěvníkům Metronome Prague dobře připravenou únikovou hru. V předvečer hlavních koncertů, ve středu 21. června zahájí festival David Koller s kapelou, z Polska za námi přijede ukrajinský dámský symfonický Queens Orchestra,” říká spoluorganizátor Metronome Prague David Gaydečka a dodává: „Pomalu ale jistě se blíží velké setkání zahraničních i tuzemských hudebních hvězd, pozoruhodných hostů v živých podcastech a dalších diskuzích. Diváci na Metronome míří z České republiky, ale nemalá část publika cestuje do naší metropole i ze zahraničí. Udělali jsme důležité rozhodnutí. Všichni v naší branži cítíme, že publikum ocení zastropování cen vstupenek. Původně plánovaný skok ceny třídenní vstupenky jsme odložili až na termín konání festivalu. Do té doby držíme cenu třídenní vstupenky, která obsahuje vstup na všech 80 koncertů, na třech a půl tisících korunách. Budeme rádi, když nám za to diváci pomohou akci vyprodat.”