Zemřel oscarový režisér Jiří Menzel. Dojemným vyznáním to oznámila jeho manželka
Zdroj: herminapress

Zemřel oscarový režisér Jiří Menzel. Dojemným vyznáním to oznámila jeho manželka

Vytvořeno dne 07.09.2020

 

Po dlouhé nemoci odešel do filmového nebe oscarový režisér Jiří Menzel. Bylo mu 82 let. Na sociální síti smutnou zprávu zveřejnila manželka Olga Menzelová dojemným vyznáním a poděkováním.

„Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek,“ napsala Olga Menzelová a přidala dojemné poděkování.

Jiřinko, děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuju i za ty těžké poslední 3 roky. Stále jsi mi pomáhal. Svou statečností, chutí, neobyčejnou vůlí do života a humorem. Přeju ti hezkej obláček, jaks ty sám říkával... Smrtí nic nekončí a věřím, že se setkáme, ať už v jakékoliv podobě. Protože není možné, aby to tak nebylo. Hladím tě a milujeme tě z celého srdce navěky. Tvoje holky. Olinka, Anička, Evička

Vše Olga Menzelová doplnila výrokem z Bible

 1 list Korintským 13:1-8

„Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a znějící zvon.

Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem.

A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.

Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.

Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.

Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.

Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.Láska nikdy nezanikne.“

Režisér Jiří Menzel získal Oscara v roce 1968 za film Ostře sledované vlaky.

Režisér Jiří Menzel získal Oscara v roce 1968 za film Ostře sledované vlaky s Václavem Neckářem v hlavní roli. Do srdcí diváků se pak zapsal i dalšími filmovými skvosty jako například Rozmarné léto, Na samotě u lesa, Postřižiny. Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Konec starých časů, Obsluhoval jsem anglického krále a další.

Jako herec se představil například v seriálu Hospoda a naposledy ve filmu Tlumočník.

Na podzim 2017 Jiří Menzel onemocněl meningokokem a musel být hospitalizován. Po ročním léčení a rehabilitaci byl propuštěn do domácí péče, potřeboval však celodenní péči.