Dlouho nevěděl, že je adoptovaný. Ve 40 letech matku konečně našel. Ta se pokusila o sebevraždu!
Zdroj: TV Nova

Dlouho nevěděl, že je adoptovaný. Ve 40 letech matku konečně našel. Ta se pokusila o sebevraždu!

Vytvořeno dne 14.09.2023

Tereza Pergnerová a Mirek Vaňura vyrazí do Skutče a Veselí nad Moravou a opět se pokusí pomoct dvěma lidem, kteří se dlouhodobě snaží najít své pokrevní příbuzné. Dva velké příběhy s dobrým koncem. Premiérový díl Ztracené rodiny uvede TV Nova ve čtvrtek 14. září ve 21:35.

Někteří lidé, kteří byli dáni k adopci nemají vůbec potřebu poznat své biologické příbuzné. Čtyřicetiletý kuchař David žije ze Skutče to měl naopak a televizní štáb televize Nova se mu rozhodl pomoct. David po celá léta považoval za svou matku přítelkyni svého biologického otce. Kromě lásky prarodičů z otcovy strany nejsou Davidovy vzpomínky na dětství příliš hezké. Často byl bezdůvodně bit. Další vzpomínky má z dětského domova, kam byl kolem čtvrtého roku umístěn a odkud si ho v pěti letech odvedli adoptivní rodiče. O tom, že jeho adoptivní rodiče nejsou pokrevní, se dozvěděl od babičky ve věku pětadvaceti let…. Diváci uvidí, jak se David ve svých čtyřiceti letech dozví, jak jeho máma o něj přišla, jak se následně pokusila o sebevraždu a pak skončila v léčebně.

Druhý příběh patří sedmadvacetileté mamince tří dětí Kristýně, která byla bezprostředně po porodu dána k adopci a dnes touží poznat své biologické příbuzné. O tom, že je adoptovaná se dozvěděla kolem osmého roku. Kristýna měla štěstí, že na dětství v adoptivní rodině může láskyplně vzpomínat. Když jí bylo dvacet jedna let, její adoptivní otec se oběsil a dnes se svou adoptivní mámou nevídá. Přesto je oběma vděčná a považuje je za své rodiče. Tato ztráta ji přiměla k tomu, že začala intenzivně hledat své příbuzné. A Ztracená rodina jí pomohla.

Video soubor

Zdroj: TV Nova