Jan Bendig přiznal: V našem domě straší
Zdroj: herminapress

Jan Bendig přiznal: V našem domě straší

Vytvořeno dne 20.11.2023

Když se zpěvák Jan Bendig naposledy stěhoval, netušil, že v domě, který si s partnerem Lukášem vyhlédli, straší. Vymítače duchů si ale Honza do baráku pozvat nechce.

„Už se mi několikrát stalo, že jsem budil Lukáše, že někdo je v domě. Slyšel jsem kroky po schodech, Psi to být nemohli, protože mají pelíšek u nás v ložnici. Nebo sklenička, kterou jsem postavil na stůl, najednou spadla.  Samotného by mě zajímalo, co to je. Na sto procent ale vím, že to není zlý duch. Hodně lidí na mne koukalo jako na blázna,“ usmíval se tajemně Honza Bendig na křtu knihy David Budaie Věci mezi lidmi a byty. Romantická novela o vztahu mezi melancholickým ajťákem Leonardem a herečkou Nelou má neobvyklého vypravěče: je jím byt, do kterého se mladý pár nastěhoval.

Honza Bendig přiznal, že ve stěhování má velkou praxi, vždyť se při otázce na počet stěhování dobral k číslu 38. „Hodně jsem selektoval, hodně věcí jsem vyhodil nebo poslal dál. Ale nikdy jsem nezapomněl si zabalit dárky od babičky, od Lukáše, od mámy nebo moje deníky. To jsou věci, které jsou se mnou spojené a byl bych nerad, kdyby je někdo našel a četl,“ uvedl zpěvák, který ze svých deníků čerpal při psaní knihy Roma boy: Příběh nekončí. Knihu pokřtí 23. listopadu v knihkupectví na Václavském náměstí.