Tohle je táta herečky Kristýny Leichtové! V Lucerně oslaví 45 let své kapely
Zdroj: Se svolením Ságl Production

Tohle je táta herečky Kristýny Leichtové! V Lucerně oslaví 45 let své kapely

Vytvořeno dne 16.11.2023

Bluegrassová kapela COP si připomene za dva týdny pětačtyřicet let od svého založení. V pražské Lucerně se na Velkém narozeninovém koncertu vystřídá většina hudebníků, která během více než čtyři desítky trvající éry, kapelou prošla. Fanoušci se mohou těšit na nové písně i staré hity. Kapela také pokřtí zpěvník se všemi svými 101 skladbami.

"Naši fanoušci uslyší v Lucerně písničky, které nejsou na žádné desce a zároveň chceme hrát staré pecky. Spolu s námi zahraje zhruba dvacítka bývalých členů COPu, kteří kapelou za čtyřicet pět let prošli. Takže koncert bude o jeho členech, našich přátelích a fanoušcích. Moc se do legendární Lucerny těšíme,“ říká Míša Leicht, frontman Copu.

Koncert začne v Lucerně, v pondělí 20. listopadu od 19 hodin.

Kapela Cop je trojnásobným vítězem Porty. V roce 2000 získala v oblasti folk a country žánrovou cenu Akademie populární hudby Anděl. V roce 2021 dostala ZLATOU PORTU za celoživotní přínos.

Skupina COP vznikla v Plzni roce 1978 pod vedením houslisty, zpěváka a textaře Bohouše Chaloupka. Zakládajícím členem a nynějším kapelníkem skupiny COP je otec herečky Kristíny Leichtové, zpěvák a kytarista Miroslav "Míša" Leicht, dále v ní působí zpěvák a hráč na mandolínu a housle Jiří Vopava, hráč na dobro Petr Sláma, baskytarista Ondra Jukl a zpěvák a hráč na banjo Martin Fridrich.

Na svém kontě má skupina COP deset studiových a dvě živá alba. V roce 1993 COP nahrál album Tradition s vynikajícím britským zpěvákem bluegrass music Arthurem Robinsonem. Skupina COP se díky své popularitě stala vítaným hostem všech významných hudebních přehlídek. Nikdo si už nedovede představit nejprestižnější festival folkové a country hudby Zahrada, legendární a nejstarší folkovou přehlídku Porta, nejstarší festival bluegrassové hudby v Evropě Banjo Jamboree nebo plzeňský festival Struny na ulici bez účinkování COPu. Tato skupina je nesmírně populární i v řadě zemí světa – nejvíce ve Velké Británii a na Slovensku.