Oslavenkyně Bára Hrzánová vzpomíná: Už v pěti letech jsem byla dospělejší než táta
Zdroj: herminapress

Oslavenkyně Bára Hrzánová vzpomíná: Už v pěti letech jsem byla dospělejší než táta

Vytvořeno dne 21.04.2022

Věčně dobře naladěná, vrásky jen od smíchu a v očích má neustále vitální jiskru. Jen málokdo by tipnul, že herečka Bára Hrzánová letos slaví 57. narozeniny. Elán do života zdědila nejspíš po svém slavném otci, herci Jiřím Hrzánovi (†41).

Jako malá si přála být archeoložkou nebo chovatelkou zvířat v zoo. Jenže vyrůstala s babičkou a dědečkem, kteří pracovali v jihočeském divadle. A tak bylo o jejím osudu, aniž by to tehdy tušila, rozhodnuto. Herectví ji ostatně dal do vínku i její otec Jiří Hrzán.

Bára byla jeho prvorozená dcera z prvního manželství s Věrou Hrzánovou, rozenou Šmídovou. Jenže manželství vydrželo jen krátce a Hrzán od nich krátce po narození Báry odešel. A svou dceru navštěvoval jen dvakrát do měsíce. Jejich vztah tak nebyl blízký.

Hrzánová časem pochopila, že táta holduje spíš zábavě a krásným ženám než rodinnému životu. „On byl odjakživa takovej můj mladší, trošku nespolehlivý brácha. Už asi od pěti let jsem byla dospělejší a zodpovědnější než on,“ přiznala před lety Bára pro časopis Vlasta.

Jejímu slavnému otci se pak nespoutaný život plný krásných žen stal osudným. V září 1980 šplhal po zdi domu za jednou ze svých milenek a spadl dolů. Po dvou dnech těžkým zraněním podlehl.

 

 

 

 

Default User Image
Věnceslava, 25.04.2022 14:19
Mám vás moc ráda. Děkuji, že jsem viděla vaše herecká představení, a že jste normální člověk