Pavel Šporcl se vrací domů. Jihočeši se těší na jeho strhující koncert s cikánskou cimbálkou
Zdroj: herminapress

Pavel Šporcl se vrací domů. Jihočeši se těší na jeho strhující koncert s cikánskou cimbálkou

Vytvořeno dne 13.08.2020

 

Pavel Šporcl, médii označovaný jako náš nejznámější houslista současnosti, odehraje 19. srpna 2020 koncertní program Gipsy Fire v malebné Kaplici. Bude to první z pouhých dvou koncertů s cikánskou cimbálovou Gipsy Way Ensemble, které letos houslista na jihu Čech zahraje.

„Jsem Jihočech a rád to zdůrazňuji, proto jsem nabídku zahrát opět po dlouhých 12 letech v tomto krásném městě přijal s nadšením,“ řekl Šporcl. „Druhý a poslední koncert s tímto programem bude až na podzim v Písku,“ dodal.

Místostarosta Libor Lukš chystaný koncert okomentoval slovy: „Jsme moc rádi, že tak světoznámý umělec, jakým Pavel Šporcl bezesporu je, nezapomíná ani na fanoušky v menších městech. I tady se nám jeho hudba a umění líbí.“ 

Program Gipsy Fire navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon.

Spojuje velké mistrovství s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Na rozdíl od prvotiny Gipsy Way nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, mj. i titulní skladby Gipsy Fire.

S cikánskou cimbálovou kapelou Pavel Šporcl odehrál více než 400 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny, USA a provedl úspěšná turné, v rámci nichž třikrát zcela vyprodal legendární pražskou Lucernu.

Koncert pořádaný ve spolupráci s městem Kaplice se uskuteční 19. srpna 2020 od 20 hodin v kulturním domě.