Václav Kopta: Pád na motorce! Museli ho vyprošťovat hasiči
Zdroj: TV Nova

Václav Kopta: Pád na motorce! Museli ho vyprošťovat hasiči

Vytvořeno dne 08.07.2021

Již v pátek 9. července se diváci televize Nova dočkají prvního dílu nového seriálu Co ste hasiči, který se odehrává v prostředí české vesnice. Potkají se v něm dva herečtí bardi - Václav Kopta a Petr Rychlý.

Video soubor
Zdroj: TV Nova

Petr Rychlý se představí v roli velitele hasičské jednotky a Václav Kopta ztvární postavu starosty obcí Újezd a Horní. Tihle dva se zrovna nemusí, což přináší mnoho napjatých a většinou i dost humorných situací.

Sebestředný starosta si hraje na světáka a má pocit, že si může dovolit úplně všechno. Ignoruje nařízení a příkazy, jejichž dodržování vyžaduje od ostatních. To se mu ale občas vymstí. Jako například během jeho odpolední projížďky na skútru. Navzdory zákazu vjezdu a ceduli Pozor! Nezpevněný povrch! se rozhodne projet lesní cestou. Nejdřív vše vypadá idylicky. Projíždí slalom mezi stromy, kameny a pařezy, pak ale dostane smyk! Při nehezkém pádu ho čeká náraz hlavou do spadlého stromu, pod kterým zůstane zaklíněný.

„Tahle na pohled legrační scéna se točila asi osmkrát a museli jsme na ni využít kaskadéra. Hledali jsme někoho, kdo je panu Koptovi fyzicky podobný. Diváci by tak na první pohled neměli poznat, že ten, kdo při pádu letí pod kládu, není Vašek Kopta, ale jeho dubl,“ prozrazuje taje natáčení kreativní producent seriálu Tomáš Vach„Přestože pád předváděl zkušený kaskadér, tak jsme místo reálného spadlého stromu z bezpečnostních důvodů použili napodobeninu vyrobenou ze speciálního měkkého materiálu. Nechtěli jsme, aby při natáčení došlo k nějakému zranění,“ doplňuje.

Diváci mohou sledovat každou epizodu tohoto seriálu výhradně na Voyo vždy 7 dní před její televizní premiérou. Kdo nestihl epizodu v čase televizního vysílání, může si ji po 24 hodinách po odvysílání v televizi přehrát po dobu 7 dnů na Nova Plus nebo přes červené tlačítko.

Seriál Co ste hasiči každý pátek ve 20:20 hod na TV Nova!