Perla letních scén letos znovu na hradě Karlštejně. Legendární představení oslaví 150. reprízu
Zdroj: herminapress

Perla letních scén letos znovu na hradě Karlštejně. Legendární představení oslaví 150. reprízu

Vytvořeno dne 11.05.2022

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně se 30. června vrátí na svoji domovskou scénu, hrad Karlštejn. Legendární představení oslaví 150. reprízu.

Představení mělo na karlštejnském nádvoří premiéru 2. července 2016 u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. Inscenace vzbudila zcela mimořádný ohlas u odborné i laické veřejnosti a letos oslaví už 150. reprízu. Série vyprodaných představení perly letních scén, jak inscenaci nazvala kritika, získalo nominaci na cenu Thálie pro Hanu Holišovou v úloze Elišky.

„Naše inscenace vtahuje do děje celý hrad, využíváme prastarých divadelních zvyků, hrajeme po celém nádvoří, z oken i z cimbuří,“ vysvětlil nezaměnitelnost představení režisér Václav Knop. Kulisu pro romantický příběh s hity Karla Svobody tak v nadcházejícím létě vytvoří hrad Karlštejn, kde skutečně žil a tvořil císař Karel IV. a kde byla natočena slavná filmová předloha.

V muzikálu účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, televizních seriálů a filmů. Patří k nim legendy stříbrného plátna i držitelé ceny Thálie – Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Marie Křížová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Sabina Rojková a mnozí další. V premiéře se v úloze paní Ofky bude alternovat Simona Postlerová z pražského Divadla na Vinohradech.

Termíny představení:  30. června až 26. srpna 2022 – hrad Karlštejn. 150. repríza se uskuteční ve čtvrtek 25. srpna 2022.

Představení uvádí Janis Sidovský ve spolupráci se Středočeským krajem a hradem Karlštejn.