Petr Kostka a Daniela Kolářová otevírají dobový seriál Zlatá labuť. Těšte se!
Zdroj: TV Nova

Petr Kostka a Daniela Kolářová otevírají dobový seriál Zlatá labuť. Těšte se!

Vytvořeno dne 27.01.2023

Historický seriál Zlatá labuť vypráví osudy lidí spjatých se stejnojmenným obchodním domem, ve své době nejmodernějším chrámem nákupů a luxusu v tehdejším Československu. To vše na pozadí turbulentních událostí přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století.

Tolik oficiální text distributora, tedy televize Nova a producenta Dramedy productions. My v redakci jsme mohli shlédnout první díl seriálů Zlatá labuť a nutno přiznat, že je na co koukat. Ale popořadě.

O co v seriálu jde: Vše se točí kolem rodiny Kučerů. Té vládne železnou roku otec rodu ztvárněný Petrem Kostkou, jeho manželku Boženu pak hraje Daniela Kolářová. Může se zdát, že syn Petr (Adam Vacula) je předurčen k řízení obchodního domu, do čela se však dere jeho starší sestra Irena v podání Kristýny Ryšky.

„Irena je ambiciózní, jde si za svým, což je pro ženu předválečné doby velmi neobvyklá role. Často přitom používá stejné prostředky jako muži, ale žena má být přece za plotnou a starat se o děti, jak říkají dobové prameny,“ říká herečka Kristýna Ryška. Rodinu doplňuje Rudolf Kučera (v podání Petra Stacha), který je po dětské obrně upoután na invalidní vozík, a Robert Mikluš. Ten ztvárňuje Lukáše Maška, který se do rodiny Kučerů přiženil, protože si vzal Irenu. „Lukáš pochází také z bohaté rodiny, takže to manželství působí spíš jako taková rodinná fúze,“ doplňuje Mikluš.

Herecké obsazení seriálu je tedy opravdu exkluzivní. V dalších rolích se pak můžeme těšit příkladně na Martu Dancingerovou, Beátu Kaňokovou a Simonu Lewandowskou (známou také ze současného seriálu Dobré ráno, Brno!).

Netroufáme si odhadnout finanční náklady, nicméně kulisy obchodního domu Zlatá labuť vznikly v pražských Kbelích v ateliérech Dramedy Studios, kde produkční společnost na ploše větší než 2 500 metrů čtverečních postavila hned několik sekcí obchodního domu. Producent Filip Bobiňski k tomu říká: „Neděláme přesnou dokumentární rekonstrukci, ale styl, který opravdu navodí pocit tehdejšího luxusu.“

Režisér Zlaté labutě Biser A. Arichtev k tomu říká: „Na samotném začátku jsem prosil autory, aby hledali klíč k tomu, aby měl seriál to své ‚TO‘, proč by ho diváci chtěli sledovat dál a dál. Co je zajímavé v příběhu, zjistí velmi záhy. Je tam také pár tajemství, která diváci budou odhalovat, jak se bude děj rozvíjet.“

Diváci televize NOVA budou moci seriál sledovat každý čtvrtek od 2. února a vždy o týden dříve na Voyo.

 

 

 

Default User Image
Iva Pouzarová, 28.01.2023 19:47
Už se moc těším. Dobové a české seriály mám moc ráda.A doba první republiky má vždycky co nabídnout.No a samozřejmě móda... Bezkonkurenční 👍
Default User Image
Klerika, 31.01.2023 16:11
No ta Kolářová se svýma hnusnýma zubama a vyhulenou hubou.... To je tedy trefa